Lietuvoje

2013.11.08 15:03

Prezidentė nepasirašys įstatymo, keičiančio generalinio prokuroro atleidimo tvarką

BNS 2013.11.08 15:03

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako nepasirašysianti įstatymo dėl generalinio prokuroro atleidimo tvarkos pokyčių.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako nepasirašysianti įstatymo dėl generalinio prokuroro atleidimo tvarkos pokyčių.

Penktadienį Rokiškyje bendraudama su žurnalistais ji sakė mananti, kad Seime ketvirtadienį palaimintas įstatymas – antikonstitucinis.

„Iš anksto žinodama, kad šis įstatymas prieštarauja Konstitucijai, tokių įstatymų tikrai negalėsiu pasirašyti“, – sakė šalies vadovė.

Seimas ketvirtadienį priėmė įstatymo pataisas, kad Seimo siūlymas gali tapti pagrindu atleisti generalinį prokurorą.

Konstitucija įtvirtina, kad Seimo pritarimu generalinį prokurorą skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas.

Prokuratūros įstatymas ketvirtadienį papildytas nuostata, kad „Seimui nepritarus Generalinės prokuratūros metinei ataskaitai, generalinis prokuroras gali būti atleidžiamas šio straipsnio 2 dalyje numatyta tvarka“. Minimas straipsnis numato, kad generalinį prokurorą penkeriems metams skiria ir iš pareigų atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

D. Grybauskaitė ketvirtadienį pabrėžė, kad Seime sprendimas priimtas „teisiamos Darbo partijos balsais“.

„Teisiamos Darbo partijos balsais priimtas Seimo sprendimas dėl generalinio prokuroro atleidimo tvarkos pokyčių – tai antikonstitucinis, teisėsaugos nepriklausomybę naikinantis žingsnis“, – teigė prezidentė. Jos poziciją BNS perdavė prezidentės spaudos tarnyba.

Už ją balsavo 25 Darbo partijos frakcijos nariai. Pataisai taip pat pritarė septyni „tvarkiečiai“, šeši liberalai, penki Lietuvos lenkų rinkimų akcijos nariai, keturi „Drąsos kelio“ frakcijos atstovai. Socialdemokratai skilo pusiau – už buvo devyni, susilaikė 11 socialdemokratų.

Konservatoriai balsavime praktiškai nedalyvavo, išskyrus už balsavusį Naglį Puteikį ir susilaikiusį Sergejų Jovaišą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.