Lietuvoje

2013.11.08 13:09

A. Syso neoficialiais duomenimis, N. Venckienė JAV paprašė politinio prieglobsčio

ELTA 2013.11.08 13:09

Seimo Pirmininkės pavaduotojas socialdemokratas Algirdas Sysas sakė turįs neoficialių žinių, kad Seime nesirodanti Seimo narė Neringa Venckienė galimai JAV paprašė politinio prieglobsčio.

Seimo Pirmininkės pavaduotojas socialdemokratas Algirdas Sysas sakė turįs neoficialių žinių, kad Seime nesirodanti Seimo narė Neringa Venckienė galimai JAV paprašė politinio prieglobsčio.

Tai jis penktadienį patvirtino Eltai. Paklaustas, iš kur gauta tokia informacija, politikas neatsakė, tačiau teigė, kad tai yra jo „asmeninė žinia“.

A. Syso nuomone, esant tokioms aplinkybėms, apkaltos procesas N. Venckienei turėtų prasidėti. „Remiu kolegas, kurie surinko parašus dėl apkaltos N. Venckienei. Manau, kad apkalta turėtų prasidėti“, – Eltai sakė A. Sysas.

Kaip ELTA jau skelbė, Liberalų sąjūdžio frakcija pradeda nuo balandžio Seimo posėdžiuose nesilankančios ir galimai šiukščiai Konstituciją pažeidusios Seimo narės N. Venckienės apkaltos procedūrą ir skelbia surinkusi daugiau nei ketvirtadalio – 41 Seimo nario, remiančio apkaltą, parašus.

Apkaltą, be jos iniciatorių liberalų, parėmė Lietuvos socialdemokratų partijos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Mišrios Seimo narių grupės frakcijų atstovai.

Liberalų parengtame teikime pradėti apkaltą N. Venckienei pabrėžiama, kad Seimo narė be pateisinamų priežasčių jau praleido 54 Seimo posėdžius, tokiu būdu neatliko savo konstitucinės priedermės atstovauti tautai, sulaužė duotą Seimo nario priesaiką ir galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją. N. Venckienė sulaužė duotą Seimo nario priesaiką nevykdydama pažado „gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus“, „visomis išgalėmis sąžiningai tarnauti Tėvynei“, nurodo liberalai.

Gegužės 9 dieną buvo pradėta N. Venckienės paieška.