Lietuvoje

2013.11.08 11:28

STT atliko kratą žurnalistės namuose, D. Radzevičius informuos ESBO

Ieva Urbonaitė-Vainienė, DELFI.lt2013.11.08 11:28

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ataka prieš žiniasklaidą tęsiasi: STT tyrimo metu atliko kratą BNS redaktorės namuose, apklausai iškvietė šešis BNS darbuotojus, buvo paimti keli kompiuteriai.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ataka prieš žiniasklaidą tęsiasi: STT tyrimo metu atliko kratą BNS redaktorės namuose, apklausai iškvietė šešis BNS darbuotojus, buvo paimti keli kompiuteriai.

Kaip penktadienį pranešė BNS, ikiteisminio tyrimo metu teisėjas įpareigojo BNS redaktorę atskleisti informacijos šaltinį.

Didžiausia Baltijos šalyse naujienų agentūra BNS išplatintame pranešime smerkia teisėsaugos institucijų spaudimą, kuriuo pažeidžiama žurnalisto teisė išsaugoti informacijos šaltinio paslaptį.

„Tokio masto precedento neturinčios procesinės prievartos priemonės, sutrikdžiusios BNS darbą, yra neproporcingos ir nepateisinamos. Žiniasklaidos persekiojimas – nedemokratinių šalių bruožas. Žurnalisto teisė išsaugoti informacijos šaltinio paslaptį yra viena iš žiniasklaidos laisvės garantijų. BNS naudosis šia teise ir informacijos šaltinio neatskleis“, – rašome naujienų agentūros pranešime.

BNS ketina kreiptis į generalinį prokurorą ir Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovą reikalaudami paaiškinimų.

D. Radzevičius informuos ESBO

Kaip penktadienį DELFI sakė Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, baudžiamajame procese dėl valstybės paslapčių paviešinimo teisėsaugos veiksmai prieš žurnalistus ne tik beprasmiai, bet ir komplikuoja žodžio laisvės padėtį Lietuvoje.

„Apie tai šiandien bus informuota ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovė žiniasklaidos laisvei Dunja Mijatovič, – pabrėžė D. Radzevičius. Jis pažymėjo, jog per pastarąsias dienas ne vienas ir ne du žurnalistai nukentėjo dėl tiesioginio savo darbo.

DELFI primena, kad ikiteisminį tyrimą dėl Valstybės saugumo departamento medžiagos nutekinimo atliekantys pareigūnai nusitaikė į žurnalistus – ketvirtadienį į STT išsivedė dvi naujienų agentūros BNS žurnalistes.

Lietuvos naujienų skyriaus vyriausioji redaktorė Jūratė Damulytė ir jos pavaduotoja Jūratė Skėrytė buvo apklaustos STT pagrindinėje būstinėje.

BNS patalpose apsilankę pareigūnai paėmė kelis kompiuterius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.