Naujienų srautas

Lietuvoje2013.11.08 10:07

Seimo valdyba dėl STT veiksmų kreipiasi į parlamentinę komisiją

BNS 2013.11.08 10:07

Seimo valdyba penktadienį nusprendė kreiptis į Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisiją, kad ji ištirtų Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) veiksmus prieš naujienų agentūros BNS žurnalistus, pranešė Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas.

Seimo valdyba penktadienį nusprendė kreiptis į Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisiją, kad ji ištirtų Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) veiksmus prieš naujienų agentūros BNS žurnalistus, pranešė Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas.

„Mes kalbėjome apie šią situaciją, kurią paskutiniu metu puikiai žinote – dėl STT veiksmų, kada mūsų darbuotoja Malikėnaitė buvo naktį užklupta ir buvo patikra padaryta, ir dėl kito atvejo, kai BNS du žurnalistai buvo išvesti ir apklausti, ir kodėl būtent šitokie būdai ir šitokie metodai yra taikomi prieš žiniasklaidą. Tai mūsų netenkina“, – žurnalistams penktadienį sakė V. Gedvilas.

Seimo vicepirmininkas kritikavo „brutalius“ teisėsaugininkų veiksmus – anot jo, tai politikams nepriimtina.

„Seimo valdyba kreipiasi į Operatyvinės veiklos komisiją, kad jie ištirtų šitą atvejį ir pateiktų valdybai savo matymą, savo nuomonę, ir tiesiog pateiktų faktus. Iš tikrųjų ar negalima taikyti kažkokio kitokio būdo kalbant su žurnalistais, kodėl būtinai išvesti, kodėl būtinai Malikėnaitę naktį užklupti? Tokia situacija Lietuvoje, aš manau, kad yra nepriimtina mums, politikams“, – teigė jis.

„Mūsų žiniasklaida yra laisva, mes esame nepriklausoma valstybė, ir tokiu brutaliu būdu vykdyti viską... Aš nesakau, kad nereikia vykdyti, reikia vykdyti mūsų valstybės saugumą, reikia prižiūrėti saugumą, (…) bet galbūt reikia pasirinkti kitus metodus“, – svarstė Seimo vicepirmininkas.

V. Gedvilas užsiminė, kad STT vadovui taip pat gali tekti aiškintis Seimo valdybai.

„Yra dar vienas pasiūlymas, kad galbūt išsikviesti STT vadovą, kad jis paaiškintų situaciją. Aišku, jis galbūt ne apie viską gali kalbėti, ne viską gali aiškinti, bet tiesiog dėl veiksmų, dėl būdo, kaip šitai yra daroma“, – nurodė jis.

„Galbūt jiems patiems reikia paieškoti kitų formų, kitų metodų“, – apie teisėsaugininkų veiksmus sakė V. Gedvilas.

Teisėsauga tyrimo dėl galimo neteisėtos informacijos atskleidimo ėmėsi po to, kai BNS pranešė apie VSD perspėjimą valstybės vadovams ir dviem Seimo komitetams, jog Rusija rengia naujas aktyvias informacines atakas ir artimiausiu metu gali būti platinama dezinformacija apie prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Vėliau prezidentė patvirtino, kad VSD ją informavo apie provokacijas prieš Lietuvą, Europos Sąjungos (ES) Rytų partneres ir ją asmeniškai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi