Naujienų srautas

Lietuvoje2013.11.07 19:56

3 Seimo narių neliečiamybės klausimas bus svarstomas kitą savaitę

BNS 2013.11.07 19:56

Klausimas dėl parlamentarų „darbiečio“ Viktoro Uspaskicho bei Seimo narių mišrios grupės atstovo Remigijaus Ačo neliečiamybės panaikinimo įtraukti į kitos savaitės darbotvarkę, ją pristatydama ketvirtadienį patvirtino Seimo pirmininkė, Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė.

Klausimas dėl parlamentarų „darbiečio“ Viktoro Uspaskicho bei Seimo narių mišrios grupės atstovo Remigijaus Ačo neliečiamybės panaikinimo įtraukti į kitos savaitės darbotvarkę, ją pristatydama ketvirtadienį patvirtino Seimo pirmininkė, Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė.

Seimo vadovė yra gavusi generalinio prokuroro prašymus leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti trijų Seimo narių laisvę – V.Uspaskicho dėl nepagarbos teismui, R.Ačo dėl privataus kaltinimo šmeižto byloje ir „Drąsos kelio“ frakcijos nario Algirdo Vaclovo Patacko administracinių teisės pažeidimų byloje dėl iš parduotuvės paimtų prekių.

Prašymas dėl V.Uspaskicho teisinės neliečiamybės panaikinimo L.Graužinienės stalčiuje guli jau mėnesį. Ji praėjusią savaitę pareiškė imuniteto klausimų neteiksianti svarstyti Seimui, nes parlamentas turi svarbesnių klausimų. Opozicija ragino Seimo vadovę klausimų dėl neliečiamybės panaikinimo nevilkinti.

Tuo metu prašymo panaikinti A.V.Patacko teisinę neliečiamybę Seimo pirmininkė L.Graužinienė pareiškė neteiksianti. Generalinis prokuroras Darius Valys dėl A.V.Patacko neliečiamybės panaikinimo kreipėsi Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato prašymu. Policija tiria administracinių teisės pažeidimų bylą, kad šių metų rugsėjo 2 dieną Seimo narys praėjo pro prekybos centro kasas nesumokėjęs už vieną elektros lemputę ir vieną saulėgrąžų pakelį, kurių bendra vertė – 10,28 lito.

„Aš informavau prokurorą, kad tikrai Seimui neteiksiu jo prašymo artimiausiu metu, įvertinusi Seimo nario sveikatos būklę, tas aplinkybes, kuriomis jis atliko galbūt ne visiškai tinkamą veiksmą. Aš turiu moralinę teisę įvertinti, ar jis tą savaitės neliečiamybės panaikinimo procesą Seime išgyvens. Neturiu moralinės teisės kaip Seimo pirmininkė teikti procesą Seime, visą savaitės maratoną, nes vertė yra 10 litų 28 centai“, – sakė L.Graužinienė.

„Aš manau, kad Seimo narys A.Patackas, įvertinant jo indėlį į nepriklausomos valstybės raidą, nepriklausomybės iškovojimą, aš, kaip Seimo pirmininkė, neturiu moralinės teisės prašyti Seimo nuimti neliečiamybę dėl 10 litų 28 centų“, – pažymėjo parlamento vadovė.

Žiniasklaidoje skelbta, kad žymus sovietmečio disidentas ir Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signataras A.Patackas sunkiai serga. Pats A.V.Patackas viešai paskelbė prašantis teikti klausimą svarstyti Seimui.

Pagal Lietuvos Konstituciją, Seimo narys negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ir kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo sutikimo. Seimas turi panaikinti teisinį imunitetą ir tais atvejais, kai teisme sprendžiama byla dėl administracinio pažeidimo, už kurį kaip viršutinė baudos riba numatytas areštas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi