Lietuvoje

2013.11.07 15:20

Į VRK nori priimti tik turinčius nepriekaištingą reputaciją

ELTA 2013.11.07 15:20

Siūloma nustatyti nepriekaištingos reputacijos reikalavimą Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariams.

Siūloma nustatyti nepriekaištingos reputacijos reikalavimą Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariams.

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė tai numatančioms Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) įstatymo pataisoms.

Siūloma įstatyme įtvirtinti, kad asmuo nebūtų laikomas nepriekaištingos reputacijos, jeigu jis įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu pripažintas padaręs nusikalstamą veiką ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą; yra atleistas iš skiriamų arba renkamų pareigų dėl priesaikos ar pasižadėjimo sulaužymo, pareigūno vardo pažeminimo ir nuo atleidimo iš pareigų dienos arba sprendimo panaikinti mandatą nepraėjo treji metai.

Svarstomomis pataisomis siūloma VRK sudaryti po eilinių ar pirmalaikių Seimo rinkimų praėjus ne mažiau kaip 140 ir ne daugiau kaip 200 dienų. Pagal projektą, komisijos narius Seimas skirtų slaptu balsavimu; be teisingumo ministro ir Lietuvos teisininkų draugijos, į komisiją kandidatūras teiktų Respublikos Prezidentas.

Numatoma, kad po kiekvienų rinkimų, praėjus ne mažiau kaip 120 dienų nuo galutinių rinkimų rezultatų paskelbimo, komisijos pirmininkas teiktų Seimui Vyriausiosios rinkimų komisijos veiklos ataskaitą.

VRK įstatymo pataisose taip pat siūloma atsisakyti burtų traukimo procedūros tvirtinant komisijos sudėtį; nustatyti, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdžius gali stebėti ir visuomeninių rinkimų komitetų atstovai.