Lietuvoje

2012.07.29 18:54

Pajūrį sekmadienį vakare nusiaubė vėtra

Kaip ir prognozavo sinoptikai, sekmadienį vakariniuose rajonuose ėmė siausti liūtys. Vėtra padarė daug žalos pajūryje – vertė medžius, apgadino namus, kavines. Paplūdimyje buvę žmonės, staigiai užklupus vėtrai, puolė į paniką.

Kaip ir prognozavo sinoptikai, sekmadienį vakariniuose rajonuose ėmė siausti liūtys. Vėtra padarė daug žalos pajūryje – vertė medžius, apgadino namus, kavines. Paplūdimyje buvę žmonės, staigiai užklupus vėtrai, puolė į paniką.

15min.lt skaitytojai praneša, kad apie 17.30 val. vėtra smogė Kuršių nerijai. Liūtis prasidėjo Nidoje, čia kilo stiprus vėjas, kuris plėšė kavinių stogus, nešiojo baldus, vartė stiklines sienas. Prie pat marių įsikūrusios „Čili picerijos“ dalis baldų atsidūrė vandenyje.

Nemažai poilsiautojų liko įkalinti kavinėse, jie negali išeiti į lauką dėl stiprios liūties.

Pranešama, kad Nidoje dingo elektra.

Nidoje šiuo metu esantys žmonės informuoja, kad kurorto centras atrodo visiškai nusiaubtas – išvartyti medžiai, nuplėštos namų dalys, baldų liekanos.

Pranešama, kad liūtys užklupo ir Žemaitiją, Plungėje taip pat prasiautė vėtra.

Sinoptikai prognozavo, kad po pietų, pradedant vakarų rajonais, susidarys smarkios liūtys su perkūnija. Perkūnijos metu galimas smarkus škvalas ir kruša.

Atnaujinta 18.15 val. Kaip 15min.lt sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Ieva Nariūnaitė, 18 valandos duomenimis, pietvakariniuose rajonuose, į kuriuos įeina ir Neringa, Šilutė, Kybartai, užfiksuotas vėjo sustiprėjimas. „Šilutėje buvo 25 m/s vėjo gūsiai. Ten keliauja tikrai pavojinga zona su stipriais vėjo gūsiais, škvalais, perkūnijomis. Pavojingiausia turėtų būti pietvakarinėje ir vakarinėje šalies dalyse“, – teigė sinoptikė.

Liūties su perkūnija gali tikėtis ir Kaunas. Vilniaus lietus greičiausia sekmadienio vakarą dar neplaus. Tuo tarpu vakarinėje Lietuvos dalyje neramus bus ne tik vakaras, bet ir pirma nakties pusė. Panašių orų laukiama ir pirmadienį.

„Šiandien ir rytoj karščiai traukiasi iš Lietuvos, todėl orai bus neramiausi. Pirmadienis bus kiek vėsesnis – 30 laipsnių neturėtų pasiekti temperatūra. Antradienį jau prognozuojama Lietuvoje 21-26 laipsniai šilumos“, – aiškino I. Nariūnaitė.

Anot sinoptikės, kitą savaitę Lietuvos orams didelę įtaką turės aukšto slėgio zonos stiprėjimas. „Turėtų atnešti sausesnius orus, bet kiek vėsesnius, negu turėjome pastarosiomis dienomis“, – pavargusius nuo pastarųjų dienų alinančio karščio ramino sinoptikė.

Atnaujinta 18.51 val. Nidoje esantys žmonės pasakoja, kad mieste labai daug nuverstų medžių. „Vien viename parke suskaičiavau 5 nuverstus medžius“, – pasakojo kurorte esanti 15min.lt skaitytoja.

Audra nusiaubė ir Klaipėdą. Pranešama apie apsemtus automobilius. 

Atnaujinta 19.15 val. Paplūdimyje kilo panika

Kaip 15min.lt sakė Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos specialistas Aleksandras Siakki, Melnragės paplūdimyje, prasidėjus audrai, kilo panika. „Mažus vaikus stiprus vėjas beveik kėlė į orą. Tėvai lakstė panikoje, ieškodami savo vaikų“, – pasakojo gelbėtojas. Jis teigė, kad prasidėjus audrai per stiprų vėją jūros net beveik nebuvo įmanoma matyti.

Žmonės mėgino lėkti iš paplūdimio, kai kurie slėpėsi gelbėtojų kabinoje. Visas paplūdimys nusėtas žmonių daiktais, nuolaužomis.

Viena paplūdimyje stovėjusi medinė kavinė visiškai nuniokota, jos beveik nebelikę.

Atnaujinta 19.53 val.

Vėtra praūžė didžiojoje dalyje vakarų Lietuvos. Smarkiai kliuvo Mažeikiams, Šilutei, Klaipėdai, Prienams, Tauragei.

Skelbiama, kad apie 10 tūkstančių žmonių po vėtros liko be elektros, daliai jos tiekimas neatstatytas iki šiol. Buvo kuriam laikui sutrikęs perkėlos darbas.

Tuo tarpu Nidoje gelbėtojai jau sparčiai pjausto medžius, šalina juos iš gatvių, kiemų. Anot čia esančių žmonių, nuverstų medžių yra labai daug. „Vien aš suskaičiavau 20-30 nuverstų medžių“, – 15min.lt pasakojo vietoje esanti skaitytoja. Vienas virstantis medis sužalojo moterį.

Nidoje iki šiol nėra elektros, neveikia prekybos centrai.

Atnaujinta 19.58 val.

Neringos savivaldybės meras Antanas Vinkus pranešė, kad duomenų apie aukas nėra. „Aš sukviečiau ekstremalių situacijų štabą“, – teigė A.Vinkus.

http://www.15min.lt/