Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Lytinės orientacijos neslepia mažiau nei ketvirtadalis homoseksualų

BNS2015.09.08 13:45

Mažiau nei ketvirtadalis Lietuvos homoseksualų neslepia savo lytinės orientacijos, rodo internetinė Europos vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais, apklausa.

Mažiau nei ketvirtadalis Lietuvos homoseksualų neslepia savo lytinės orientacijos, rodo internetinė Europos vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais, apklausa.

Jos duomenimis, 22,7 proc. apklausoje dalyvavusių Lietuvos gėjų tvirtino neslepiantys savo seksualinės orientacijos. Visų tyrime dalyvavusių šalių šio rodiklio vidurkis siekia 39 procentus.

Atviriausi homoseksualai yra Jungtinėje Karalystėje (66,9 proc.), Švedijoje (69,2 proc.), Norvegijoje (72,7 proc.).

Internetinėje apklausoje iš viso dalyvavo 180 tūkst. vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais, 38 Europos šalyse. Lietuvoje į klausimus atsakė 595 vyrai. Beveik kas antras gyvena Vilniuje.

„Pirmą kartą Europos istorijoje atliktas didžiulis tyrimas “, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją Seime sakė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas Saulius Čaplinskas.

„Tyrimo rezultatai ne iki galo atspindinti visą Lietuvos gėjų bendruomenę. Kaip matyti, ne visi vyrai, turintys lytinių santykių su vyrais, laiko save gėjais“, – teigė jis.

Beveik 35 proc. apklausos dalyvių iš Lietuvos nurodė esantys biseksualūs.

Be to, tyrimas parodė, kad kas antras asmuo patyrė smurtą dėl to, jog kažkas sužinojo, kad jis turi santykių su vyrais.

Apklausos duomenimis, beveik pusė – 43 proc. – respondentų iš Lietuvos nurodė, jog pirmus lytinius santykius su vyru turėjo būdami jaunesni nei 18 metų. Europos vidurkis – 48,7 procento.

Internetinės apklausos projektą finansavo Europos Komisija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt