Naujienų srautas

Lietuvoje2013.11.06 12:54

Prezidentė: NATO pratybas gali stebėti kas panorėjęs –mes atviri ir skaidrūs

ELTA 2013.11.06 12:54

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmąsias Baltijos šalių regione surengtas itin plataus masto NATO greitojo reagavimo pratybas „Steadfast Jazz 2013“ vertina kaip pastangų sukurti konkretų Baltijos šalių gynybos planą rezultatą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmąsias Baltijos šalių regione surengtas itin plataus masto NATO greitojo reagavimo pratybas „Steadfast Jazz 2013“ vertina kaip pastangų sukurti konkretų Baltijos šalių gynybos planą rezultatą.

„Po 2006 m. matome čia didžiausias NATO pratybas ir būtent todėl, kad realiai pradedame įgyvendinti mūsų gynybos planus, dėl kurių derėjomės ir kovojome gana ilgai. Šios pratybos nukreiptos tik į gynybines Baltijos šalių ir Lenkijos pozicijas, todėl jose dalyvauja įvairių šalių atstovai, ir noriu labai pasidžiaugti, kad matome net ir ne NATO šalis nares“, – trečiadienį interviu LRT radijui sakė šalies vadovė.

D. Grybauskaitė akcentavo, kad „Steadfast Jazz 2013“ karinės pratybos yra orientuotos tik į gynybines situacijas.

„Matome labai didelį tarptautinį mastą, šių pratybų atvirumą, ką labai norėčiau pažymėti, skaidrumą. Visi, kas nori, gali jas stebėti – neturime paslapčių nuo nieko, kaip NATO, niekam negrasiname, atvirkščiai, mėginame suderinti visų šalių galimybes ruošiantis ir įgyvendinant gynybos planus“, – pabrėžė prezidentė.

Šalies vadovė patikino, kad Ukrainos dalyvavimas šiose pratybose yra nesusijęs su Vilniaus viršūnių susitikimu, kuriame ketinama pasirašyti Ukrainos ir Europos Sąjungos Asociacijos sutartį. Anot D. Grybauskaitės, Ukraina pratybose dalyvauja kaip NATO partnerė.

„Šios pratybos buvo seniai planuotos, kasmet tokios pratybos vyksta. [...] Tai pirmas toks didelis renginys įgyvendinant Baltijos šalių kolektyvinės gynybos planus, bet aš tikrai jokiu būdu nesiečiau jo su Rytų partnerystės susitikimu Vilniuje“, – sakė prezidentė.

Kaip jau skelbta, didžiausios nuo 2006 metų NATO pratybos „Steadfast Jazz 2013“ prasidėjo lapkričio 2-ąją ir tęsis 7 dienas. Jų tikslas yra parengti NATO kolektyvinės gynybos scenarijus Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi