Lietuvoje

2015.02.14 17:46

„Drąsos kelią“ į rinkimus ves N. Venckienė, pirmame 10-tuke – V. Vasiliauskas, P. Gylys, G. Aleknonis

Eglė Samoškaitė, DELFI.lt2015.02.14 17:46

Partiją „Drąsos kelias“ į Seimo rinkimus, kaip ir buvo tikimasi, ves buvusi teisėja Neringa Venckienė. Pirmajame dešimtuke atsidūrė iš „Lietuvos žinių“ redaktoriaus pareigų atleistas Valdas Vasiliauskas, buvęs socialdemokratas Povilas Gylys, automobilininkas Stasys Brundza, žurnalistas, Mykolo Romerio universiteto dėstytojas Gintaras Aleknonis.

Partiją „Drąsos kelias“ į Seimo rinkimus, kaip ir buvo tikimasi, ves buvusi teisėja Neringa Venckienė. Pirmajame dešimtuke atsidūrė iš „Lietuvos žinių“ redaktoriaus pareigų atleistas Valdas Vasiliauskas, buvęs socialdemokratas Povilas Gylys, automobilininkas Stasys Brundza, žurnalistas, Mykolo Romerio universiteto dėstytojas Gintaras Aleknonis.

Sekmadienį į susitikimą susirinkę „Drąsos kelio“ nariai ir rėmėjai viešai paskelbė pirmąjį kandidatų į Seimą dešimtuką. Pirmoji jame N. Venckienė, antrasis – V. Vasiliauskas, trečias – P. Gylys, ketvirtas – Nepriklausomybės Akto signataras Algirdas Patackas, penktas – žurnalistas ir dėstytojas G. Aleknonis, šeštas –„Drąsos kelio“ pirmininkas Jonas Varkala, septintas – Vytautas Daujotis, aštuntas – automobilininkas S. Brundza, devintas – buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) 3-iosios valdybos viršininkas Linas Petronis, dešimtas – Vytautas Matulevičius.

Prie „Drąsos kelio“ prisišliejo A. Baukutė ir K. Rupulevičius 

Prie buvusios teisėjos N. Venckienės partijos „Drąsos kelias“ prisišliejo parlamentarė Asta Baukutė bei jos sutuoktinis Kęstutis Rupulevičius. Sutuoktiniai sekmadienį atvyko į „Drąsos kelio“ narių usitikimą Vilniaus „Litexpo“ parodų centre. Paklausta, ar į susitikimą atvyko kaip svečias, ar kaip dalyvė, A. Baukutė teigė, kad į renginį atvyko „tikriausiai kaip dalyvė“.

Į klausimą, kas lėmė, kad pasirinko šią partiją, A. Baukutė atsakė, kad pagrindinis akstinas buvo drąsa, mat pati taip pat jaučiasi esanti drąsi, kad paliko Arūno Valinsko Tautos prisikėlimo partiją.

„Drąsa apskritai. Tą aš ir dariau, nežiūrint į tai, kad mane buvo mėginama murkdyti į vieną ar kitą skandaliuką, bet aš turėjau drąsos palikti Tautos prisikėlimo partiją, išeiti į Mišrią Seimo narių grupę ir būti visiškai nepartinė bei tęsti darbus, nors man prognozavo, kad aš nieko nepadarysiu. Vis tik 22 vaikai gyvybės langelyje yra išgelbėti ir įvaikinti“, – pasakojo A. Baukutė.

DELFI primena, kad A. Baukutė Seimo nare tapo po Arūno Valinsko vadovaujamos Tautos prisikėlimo partijos (TPP) skėčiu. Parlamentarės vyras K. Rupulevičius kurį laiką buvo aplinkos ministro Gedimino Kazlausko patarėjas, tačiau šių pareigų neteko po skandalo, kai jo vairuojamas visureigis prie Seimo kliudė ir nuvertė šviesoforą. Vairuotojas tada pasišalino iš įvykio vietos.

Aplinkos ministerijos vadovybė iš avarijos vietos pabėgusiam K. Rupulevičiui siūlė atsistatydinti iš ministro patarėjo pareigų, tačiau vietoj to politikės vyras pasiprašė išleidžiamas tėvystės atostogų. Kiek vėliau jis vis dėlto atleistas kaip praradęs pasitikėjimą. Šį sprendimą K. Rupulevičius skundė teismui, tačiau bylos nelaimėjo.

A. Baukutė po šių įvykių paliko tuometinę Tautos prisikėlimo partijos frakciją ir iki šiol dirba Seimo narių mišrioje grupėje.  „Prisikėlėliai“, kaip žinoma, prisijungė prie Liberalų ir centro sąjungos (LiCS).

Sekmadienį į partijos „Drąsos kelias“ narių susitikimą taip pat atvyko buvę konservatoriai Saulius Stoma ir Aurelija Stancikienė, balsavime dėl Lietuvos nepriklausomybės susilaikęs Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo narys Ryšardas Maceikianiecas, Šiaulių dramos teatro vadovas Antanas Venckus, bet pati N. Venckienė susitikime nepasirodė.

Beje, A. Venckus, kuris paviešino pirmojo dešimtuko kandidatų pavardes, teigė nesąs N. Venckienės giminaitis.