Lietuvoje

2013.11.06 10:03

LRT redakcinė kolegija: N. Venckienės teiginiai apie N. Pumprickaitę neargumentuoti ir įžeidžiantys

LRT.lt2013.11.06 10:03

LRT redakcinė kolegija įvertino kaip neargumentuotus ir įžeidžiančius Seimo narei Neringai Venckienei priskiriamus teiginius apie žurnalistę, LRT laidos „Savaitė“ autorę ir vedėją Nemirą Pumprickaitę.

LRT redakcinė kolegija įvertino kaip neargumentuotus ir įžeidžiančius Seimo narei Neringai Venckienei priskiriamus teiginius apie žurnalistę, LRT laidos „Savaitė“ autorę ir vedėją Nemirą Pumprickaitę.

Kolegija tokią nuomonę pareiškė, įvertinusi spaudos konferencijoje Seime šių metų rugsėjo 18 dieną advokato Aido Venckaus perskaitytą esą jo žmonos, Seimo narės Neringos Venckienės laišką, kurio tekstą skelbė ir kai kurios interneto svetainės. Laiške, be kita ko, teigiama:

„Algą gauna ne tik Seime dienas leidžiantys, nieko nedirbantys Seimo nariai, bet ir LRT veikėjai. Viena jų – N. Pumprickaitė darbo užmokestį gauna už viešą melą ir mano šmeižimą, kad aš neva gaunu darbo užmokestį, bet nieko nedirbu. Pumprickų Nemirai, kuri rinkiminės kampanijos į Seimą metu dovanojo partijoms kaip savo nacionalinės televizijos laidas, kurios apmokamos iš mokesčių mokėtojų pinigų, reikėtų pasiteirauti Seime ir sužinoti apie man nuo gegužės mėnesio išmokėtus, o tiksliau neišmokėtus pinigus, ir mano paruoštus įstatymų projektus. N. Pumprickaitė turėtų paviešinti savo darbo užmokestį, kurį ji gauna nacionalinėje televizijoje už nesisteminių partijų žmonių šmeižimą ir žeminimą.“

Kolegija įžeidžiančiais ir neargumentuotais laiko teiginius, esą  „N. Pumprickaitė darbo užmokestį gauna už viešą melą ir mano šmeižimą“, taip tai, kad ji esą „rinkiminės kampanijos į Seimą metu dovanojo partijoms kaip savo nacionalinės televizijos laidas“, taip pat ir tai, kad ji savo darbo užmokestį „gauna nacionalinėje televizijoje už nesisteminių partijų žmonių šmeižimą ir žeminimą.“

Kolegija tokius nepagrįstus ir kolegę įžeidžiančius teiginius vertina kaip niekam, ypač Seimo nariui nederamus mėginimus daryti neleistiną spaudimą profesinę pareigą atliekančiam žurnalistui bei LRT dalykinės reputacijos žeminimą.

LRT redakcinė kolegija yra  kolegiali institucija etikos ir redakcinės politikos problemoms spręsti.

Laiško tekstą ir spaudos konferencijos, kurioje jis skelbiamas, įrašą, galima rasti adresu:

http://www.ekspertai.eu/nvenckiene-vienintelis-kelias-vaizdo-irasu-pateikimas-ir-ivertinimas-uzsienio-valstybeje/

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.