Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Lietuvoje vieši Gruzijos parlamento vadovas

Lietuvoje vieši Gruzijos Parlamento pirmininkas. Numatyti jo susitikimai su prezidente, Seimo pirmininke, užsienio reikalų ministru.

Lietuvoje vieši Gruzijos Parlamento pirmininkas. Numatyti jo susitikimai su prezidente, Seimo pirmininke, užsienio reikalų ministru.

Gruzijos Parlamento pirmininkas Davidas Usupašvilis trečiadienį ketina lankytis Seime, kur susitiks su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene, vėliau rengiama diskusija „Gruzija po Prezidento rinkimų – nauja konstitucinė ir politinė realybė“.

Artėjant Vilniuje šį mėnesį vyksiančiam Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, Gruzijos politikai taip pat diskutuoja, ar po prezidento rinkimų šalyje nesikeis šalies politika ir ar pavyks pasirašyti laisvosios prekybos asociacijos sutartį. Nors provakarietišku laikomas prezidentas Georgijus Margvelašvilis sutarties pasirašymą vadina istoriniu momentu, kai kurie politologai mano, į kurią pusę atsigręš šalis – į Europos Sąjungą (ES) ar Rusiją, labiau priklausys nuo prorusišku vadinamo premjero Bidzinos Ivanišvilio.

Apklausos rodo, kad apie 70 procentų gruzinų pasisako už ES ir nori, kad per Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Vilniuje būtų pasirašyta laisvosios prekybos sutartis. Tačiau sako, reikia gerinti santykius ir su Rusija. Spalio pabaigoje Briuselyje vykusiame ES Sąjungos viršūnių susitikime, įvertinus Rytų partnerių pažangą, prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, šį mėnesį vyksiančiame susitikime Vilniuje pasirengta pasirašyti ir parafuoti laisvosios prekybos sutartis su Moldova ir Gruzija.

Gruzijos Parlamento pirmininkas D. Usupašvilis Vilniuje viešės iki penktadienio, vizito metu susitiks su prezidente D. Grybauskaite, užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi. Usupašvilis taip pat lankysis ir Vilniaus universitete.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi