Lietuvoje

2013.11.04 14:55

L. Graužinienė apie neliečiamybės atėmimo svarstymą: viskas bus pateikta

ELTA 2013.11.04 14:55

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė sako, kad prokurorų prašymai dėl parlamentarų neliečiamybės panaikinimo bus svarstomi „darbine tvarka“, tai yra įtraukus juos į Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė sako, kad prokurorų prašymai dėl parlamentarų neliečiamybės panaikinimo bus svarstomi „darbine tvarka“, tai yra įtraukus juos į Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę.

Pirmadienį, atsakydama į žurnalistų klausimus, ji užtikrino, kad „viskas bus pateikta“. „Eilės tvarka, pagal darbinę tvarką. Viskas bus pateikta, neišgyvenkit“, – paklausta, kada Seimas imsis parlamentarų neliečiamybės, sakė L. Graužinienė.

Pasak Seimo pirmininkės, lapkričio 7 d. Seimo darbotvarkė jau yra sudaryta. „Lapkričio 7 d. darbotvarkė jau yra Seime patvirtinta. Tai formuodami sekančios savaitės darbotvarkę, ją suformuosime, pateiksime Seimui. Kaip Seimas patvirtins, tokią ir teiksime“, – aiškino L. Graužinienė.

Prokurorai prašo svarstyti trijų Seimo narių – Viktoro Uspaskicho, Remigijaus Ačo ir Algirdo Vaclovo Patacko neliečiamybės atėmimo klausimą.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius kreipėsi į Seimo Pirmininkę Loretą Graužinienę dėl jos viešojoje erdvėje pasirodžiusio pasisakymo, kad neteiks Seimui svarstyti generalinio prokuroro prašymų leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn kelių Seimo narių.

„Yra pagrindo teigti, kad Jūs, neįtraukdama į Seimo posėdžio darbotvarkę klausimų dėl Seimo narių neliečiamybės, viršijote savo galias ir nevykdote Konstitucijos, įstatymų ir Seimo statuto nustatytų pareigų. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad generalinio prokuroro prašymas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Darbo partijos, kurios lyderė esate, garbės pirmininką Viktorą Uspaskichą, Seimo kanceliarijoje įregistruotas prieš keletą savaičių ir šį klausimą buvo galima išspręsti dar iki kitų metų valstybės biudžeto svarstymo“, – nurodo A. Kubilius.

Jo teigimu, tai, ką daro Seimo Pirmininkė, nusprendusi, kad ji šį klausimą teiks svarstyti Seimui tik po biudžeto svarstymo, yra šiurkštus Seimo statuto normų laužymas.