captcha

Jūsų klausimas priimtas

Valdantieji nori leisti pase įrašyti tautybę

Valdančioji koalicija sutarė leisti gyventojams, jiems pageidaujant, įrašyti pase savo tautybę.
BFL/VSAT nuotr.
BFL/VSAT nuotr.

Valdančioji koalicija sutarė leisti gyventojams, jiems pageidaujant, įrašyti pase savo tautybę.

„Yra nutarta, kad bus leidžiama tiems, kurie nori, įsirašyti tautybę savo pasuose“, – pirmadienį po valdančiųjų partijų Politinės tarybos posėdžio žurnalistams sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

Pasak jo, tai nedraudžiama pagal tarptautinę teisę.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė akcentavo, kad tai nebus privaloma. „Mes sutarėme, kad būtų suteikta gyventojams pasirinkimo teisė, tai nebūtų privaloma. Bet jeigu žmogus nori, jis tokią teisę turėtų, tai būtų realizuota pase. Tai yra paprasčiau techniškai išspręsti“, – sakė L. Graužinienė.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis sakė, kad ši iniciatyva nesusijusi su tautinėmis mažumomis.

„Čia ne mūsų iniciatyva. Seimo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Petras Gražulis sakė, kad yra lietuvių, norinčių įrašyti savo tautybę. Jis aiškino, kad sovietmečiu tokią teisė jie turėjo, o dabar ne. Tai su tautinėmis mažumomis nesusijęs klausimas“, – sakė V. Tomaševskis.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo narys Mečislovas Zasčiurinskas siūlo Seimui priimti Paso ir Asmens tapatybės kortelės įstatymų pataisas, numatančias, kad keičiant arba išduodant naują dokumentą, būtų suteikta teisė piliečiui pase ir asmens tapatybės kortelėje įrašyti duomenis apie savo tautybę, jei jis to prašo.

Jo nuomone, tautybės įrašo įteisinimas asmens dokumentuose leistų piliečiui jį identifikuojančiais duomenimis nurodyti ne tik vardą, pavardę ar gimimo datą, bet ir priklausymą Tautai, taip deklaruojant savo tautinį identitetą.

Šiuo metu galiojantys Paso įstatymas ir Asmens tapatybės kortelės įstatymas nenumato galimybės piliečiui asmens dokumentuose, patvirtinančiuose jo asmens tapatybę ir pilietybę (pase ir asmens tapatybės kortelėje) įrašyti duomenis apie tautybę.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...