Lietuvoje

2012.07.28 16:05

Karščiai Lietuvoje pareikalavo pirmųjų aukų

Jevgenijus Bardauskas, LRT TV naujienų tarnyba2012.07.28 16:05

Šeštadienį, spėjama, nuo perkaitimo saulėje mirė senyvo amžiaus vyras. Medikai sako, kad pastarosiomis dienomis išaugo besiskundžiančių šilumos sukeltomis sveikatos problemomis. 

Šeštadienį, spėjama, nuo perkaitimo saulėje mirė senyvo amžiaus vyras. Medikai sako, kad pastarosiomis dienomis išaugo besiskundžiančių šilumos sukeltomis sveikatos problemomis.

Žmones kamuoja širdies ir kraujotakos sutrikimai, apsinuodijimai maistu. Gydytojai įspėja gyventojus būti atsargius – saugotis tiesioginės saulės spindulių, daugiau vartoti vandens ir negerti alkoholio, praneša LRT Televizijos naujienų tarnyba.

Kaitra, užplūdusi Lietuva, šį savaitgalį nesitrauks. Lauke tvyrantis 30 ir daugiau laipsnių karštis jau pasiglemžė mažiausiai vieno žmogaus gyvybę.

Tuo metu miestuose žmonės nuo karščio gelbėjasi slėpdamiesi pavėsyje ar besiturkšdami fontanuose.  

„Saugomės, einame į kavines, į požeminius tunelius – ten, kur vėsiau, kur yra oro kondicionieriai“, – teigė kalbintas vilnietis.

Medikai sako, kad savaitgaliais, o ypač kai užplūsta karščio banga, jie paprastai sulaukia dešimtadaliu daugiau sunegalavusių žmonių skambučių.

„Šiandien prognozavo 33 laipsnius karščio, tai kaip Lietuvos sąlygomis tai jau yra daug. Mūsų organizmai, mano manymu, nėra prie tokio karščio pripratę. Na, mes ir patys nelabai gerai jaučiamės, norime būti prie upelio, pavėsyje“, – pastebėjo greitosios medicinos pagalbos gydytojas Vladas Mireckas.

Dažniausiai pacientai skundžiasi širdies ritmo sutrikimais, padidėjusiu kraujospūdžiu, kraujotakos problemomis, pasitaiko ir pavienių šilumos smūgių. Jie, anot medikų, ypač pavojingi, nes laiku nesuteikus pagalbos žmogus gali ir mirti.

„Taip pat žmonės kreipiasi dėl vėmimo, viduriavimo, karščiavimo, ko nebuvo iki šiol. Reiškia, jau yra maisto toksikos infekcija – salmoneliozė ar kažkas panašaus. Nes karštyje labai greitai genda maistas, todėl jį reikėtų stengtis naudoti tik šviežią ir geriausia, jei yra galimybių, pačiam pasigaminti ir nelaikyti pagaminto kelias dienas“, – patarė Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotoja Vanda Pumputienė.

Perkaitus saulėje medikai pataria kuo skubiau susirasti pavėsį, drėgnu rankluoščių atvėsinti kūną ir kviesti greitąją medicinos pagalbą. Taip pat žmonės įspėjami nukentėjusiajam neduoti jokių vaistų.

Pasak mediku, tokiu oru itin pavojingas alkoholis. Jis tirština kraują, tad kraujagyslėse gali susidaryti trombai ir rimtai pakenkti sveikatai. 

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7