Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Kauno botanikos sodas supažindina su energiniais augalais

Kauno botanikos sode galima susipažinti su alternatyvios energetikos galimybėmis – čia atidaryta energinių augalų ekspozicija.

Kauno botanikos sode galima susipažinti su alternatyvios energetikos galimybėmis – čia atidaryta energinių augalų ekspozicija.

Energiniai augalai Lietuvoje tyrinėjami ne vienerius metus. Mokslininkai nagrinėja jų deginimo savybes, augimą, derlių, cheminę sudėtį.

Biokurui, elektros ir šiluminei energijai gaminti auginamų augalų dažnas nepažystame. Kokie tai augalai ir kaip jie atrodo, nuo šiol bus galima pamatyti Kauno botanikos sode. Naujojoje ekspozicijoje, planuojama, vešės septyniasdešimt energinių augalų. Iš viso pasaulyje jų skaičiuojama aštuoniasdešimt.

„Didelę dalį iš pasaulyje naudojamų energinių augalų turėsime šitoje ekspozicijoje. Dabar ruduo, tai daliai tų augalų yra parengta vieta – jie bus pasodinti pavasarį, nes tai vienmečiai augalai ir dabar sodinti nėra prasmės. Matote pasodintus žilvičius, drambliažolę. Šita kolekcija kitais metais bus vystoma“, – pasakoja VDU Kauno botanikos sodo direktorė prof. Vida Mildažienė.

Kai kurie energiniai augalai – labai dekoratyvūs, dažnai jais puošiame kiemus. Kiti veši pievose ar auginami lysvėse, dažnam net nežinant, kad tai energinis augalas.

„Mane nustebino, kad topinambas yra energinis augalas, – tikrai nežinojau. Jis yra ir maistinis, ir energinis augalas, kurį galime panaudoti savo ūkyje – ir šaknis, ir žiedus, ir lapus, ir stiebus. Man tai buvo naujiena“, – sako Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centro direktorė Audronė Alijošiutė.

Pastebima, kad kaime gyvenantys žmonės rečiau sulaukia atvykstančių ekspertų, specialistų rengiamų paskaitų alternatyvios energijos temomis. Energinių augalų ekspozicijos kūrėjai sumanė edukacinį projektą – nemokamai susipažinti su energiniais augalais pakvies 40 Lietuvos mokyklų bendruomenes: mokytojus, moksleivius, jų tėvelius ir senelius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi