Lietuvoje

2013.11.04 13:05

Apklausa: A. Butkevičius neturėtų siekti prezidento posto

BNS2013.11.04 13:05

Premjerui Algirdui Butkevičiui neverta dalyvauti prezidento rinkimuose, mano 61 proc. šalies gyventojų.

Premjerui Algirdui Butkevičiui neverta dalyvauti prezidento rinkimuose, mano 61 proc. šalies gyventojų.

Tačiau daugiau nei trečdalis apklaustųjų, pritariančių jo kandidatavimui į prezidentus, nenorėtų, kad nelaimėjęs A. Butkevičius paliktų ministro pirmininko postą, o tik vos keli procentai – kad atsistatydintų, jeigu dalyvautų prezidento rinkimuose, bet pralaimėtų.

Bendrovės „Spinter tyrimai“ visuomenės nuomonės apklausa, kurią pateikia dienraštis „Lietuvos rytas“, rodo, kad premjerui pavasarį vyksiančiuose rinkimuose nekelti savo kandidatūros siūlo 61,2 proc. reprezentatyviame tyrime dalyvavusių žmonių.

34,5 proc. apklausos dalyvių sako, kad A. Butkevičius rinkimuose turi dalyvauti, o jeigu nepavyktų laimėti, turėtų likti premjeru.

4,4 proc. apklaustųjų pareiškė, kad premjeras galėtų kandidatuoti prezidentus, bet nepavykus laimėti rinkimuose, turėtų palikti Vyriausybės vadovo pareigas.

Jeigu prezidento rinkimai vyktų artimiausią savaitgalį daugiausia (40,4 proc.) šalies gyventojų balsuotų už prezidentę Dalią Grybauskaitę, o už A. Butkevičių – 12,7 proc. žmonių. 

Beveik 15 proc. žmonių teigia dar neapsisprendę, už ką balsuos per rinkimus, jeigu juose dalyvautų A. Butkevičius. Daugiau žmonių savo nuomonės negalėjo pasakyti, ką pasirinktų, jeigu premjeras nedalyvautų rinkimuose, o paremtų europarlamentarą socialdemokratą Zigmantą Balčytį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt