Lietuvoje

2013.10.31 16:02

Prezidentė atakas sieja su energetinės nepriklausomybės siekiu

ELTA2013.10.31 16:02

Prezidentė D. Grybauskaitė informacines provokacijas sieja su Lietuvos pirmininkavimu ES Tarybai ir Lietuvos energetinės nepriklausomybės siekiu.

Prezidentė D. Grybauskaitė informacines provokacijas sieja su Lietuvos pirmininkavimu ES Tarybai ir Lietuvos energetinės nepriklausomybės siekiu.

„Šiandien esu informuota, kad prieš Lietuvą, prieš Rytų partneres ir mane asmeniškai ir toliau bus rengiamos informacinės provokacijos. Viena iš pagrindinių priežasčių, matyt, yra mūsų sėkmingas Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai ir, ko gero, taip pat Lietuvos energetinės nepriklausomybės siekis“, – teigė D. Grybauskaitė.

Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius Gediminas Grina ketvirtadienį patvirtino, jog artimiausiu metu šalyje gali intensyvėti informacinės atakos prieš aukščiausius Lietuvos pareigūnus.

„Jos (informacinės atakos – ELTA), pagal mūsų duomenis, ne tik bus, bet ir vyksta. Tiesiog jos gali intensyvėti“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė VSD vadovas.

G. Grinos teigimu, informacinių atakų taikiniu gali tapti bet kuris iš aukščiausių šalies pareigūnų. Taip neva siekiama diskredituoti ES Tarybai pirmininkaujančią Lietuvą ar asmeniškai jos politikus.

„Taip, kaip mes norime, kad pirmininkavimas sėkmingai eitųsi, taip yra kitos jėgos, kurios galbūt nelabai to nori (...). Mūsų manymu, tai yra geopolitinio konteksto klausimas. Aš nenorėčiau kalbėti, kokios valstybės tuo užsiima, bet, manau, kad visi patys puikiai supranta“, – kalbėjo G. Grina.

Kaip jau skelbta, ketvirtadienį VSD perspėjo, kad Rusija rengia naujas informacines atakas. Esą valstybės vadovai ir dalis parlamentarų informuoti, jog artimiausiu metu gali būti platinama dezinformacija apie prezidentę Dalią Grybauskaitę bei kitus aukštus šalies pareigūnus.

Prieš porą mėnesių šalį sukrėtė ambasadorių Vengrijoje ir Azerbaidžane Renato Juškos ir Artūro Žurausko skandalas, kai buvo nutekinti jų pokalbiai. Gegužę kibernetinė ataka įvykdyta prieš naujienų portalą delfi.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.