Naujienų srautas

Lietuvoje2013.10.31 14:10

FNTT: sukčius įkliuvo per godumą

Aiškėja, kad prieš savaitę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pradėto vieno sėkmingiausių tyrimo vos nesužlugdė teismas. Šis neleido suimti grupuotės lyderio, visoje Lietuvoje organizavusio neteisėtą prekybą buitine technika.

Aiškėja, kad prieš savaitę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pradėto vieno sėkmingiausių tyrimo vos nesužlugdė teismas. Šis neleido suimti grupuotės lyderio, visoje Lietuvoje organizavusio neteisėtą prekybą buitine technika.

Sukčius įkliuvo per godumą, kai, padedant bendrams ir net motinai, bandė išsigryninti pinigus. Juos moteris slėpė apatiniuose.

Už vieną sėkmingiausių tarptautinių operacijų apdovanojimus gavę finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai apie tyrimą kalba nenoriai.

Tačiau atskleidžia, kad jų darbą apsunkino teismas, neleidęs suimti Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) grobstytojų grupuotės lyderio.

Prieš savaitę atlikę daugiau nei 40 kratų, pareigūnai rado per pusę milijono litų, įmonių dokumentų, antspaudų. Įtariama, kad sukčiautojų grupuotėje veikė per 20 asmuo, tačiau teismas leido suimti tik vieną. Laisvėje liko ir jos lyderis, visoje Lietuvoje organizavęs neteisėtą prekybą buitine technika.

„Turėjome nemažai problemų, nes nebuvome atlikę visų veiksmų tam, kad būtų užtikrintas turto konfiskavimas ir civilinis ieškinys, nes dalis įtariamojo sąskaitų buvo Latvijos bankuose. [...] Savaitės pabaigoje buvo nustatyta, kad pagrindinio įtariamojo motina vyko į Latvija ir iš jo sąskaitų gryninio pinigus. Kratos metu ji sulaikyta ir rasta 44 tūkst. litų. [...] Pinigai buvo slepiami apatiniuose drabužiuose – radome pačius brangiausius apatinius“, – tikino Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Kęstutis Jucevičius.

Dar didesnė suma – 70 tūkst. litų, rasta pas baltarusį pinigus atnešusį įtariamajam į namus. Šįkart pastarąjį teismas jau leido suimti trims mėnesiams.

Pareigūnai atskleidžia, kad grupuotė buitinę techniką tiekė daugeliui prekybos taškų, prekybos centrų. Manoma, kad grobstydami PVM įtariamieji galėjo nuslėpti mažiausiai 5 mln. litų.

„Ši schema – nestandartinis PVM grobstymo atvejis. [...] Naudojami kiti būdai – elektroninė bankininkystė, sistemos, konspiracija visai kita“, – sakė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdybos viršininkas Dainius Baršauskas.

Kelerius metus veikusi grupuotė neteisėtai prekybai buitine technika vykdyti buvo įsteigusi kone 30 įmonių Lietuvoje ir 9 užsienyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi