Lietuvoje

2013.10.31 11:12

D. A. Barakauskas BPC audito išvadų nekomentuoja

BNS2013.10.31 11:12

Vidaus reikalų ministerija (VRM) baigė Bendrojo pagalbos centro (BPC) auditą, jo išvadų projektą BPC žadama pateikti pirmadienį. Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas išvadų kol kas nekomentuoja.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) baigė Bendrojo pagalbos centro (BPC) auditą, jo išvadų projektą BPC žadama pateikti pirmadienį. Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas išvadų kol kas nekomentuoja.

„Audito ataskaitos projektas – pirmadienį“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė D. A. Barakauskas.

Pasak jo, BPC turės visą savaitę susipažinti su projektu.

„Jis yra atliktas, toliau pagal teisinius aktus audito ataskaitos projektas bus pateiktas BPC, tada BPC privalo pagal teisinius reikalavimus ne vėliau kaip per penkias darbo dienas susipažinti su ataskaitos projektu ir pateikti savo nuomonę VRM Vidaus audito skyriui“, – kalbėjo ministras.

D. A. Barakausko teigimu, ministerijos skyrius įvertins BPC nuomonę ir pateiks jam galutinę ataskaitą. Tačiau BPC su ataskaita gali ir nesutikti – tuomet procedūros užsitęs. Ministras teigia galėsiantis išvadas komentuoti tik baigus visas procedūras.

„Kol audito ataskaita yra nesuderinta ir neparuošta galutinė audito ataskaita, aš tikrai jos nežiūrėjau, kadangi ji gali keistis – atsiras, matyt, atskirųjų nuomonių, kurias pateiks BPC, – kalbėjo ministras.

Patikrinimą BPC baigė ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, bet sprendimus žadėta priimti po ministerijos audito.

Ministerija ir PAGD patikrinimus BPC pradėjo po to, kai rugsėjį buvo žiauriai nužudyta nepilnametė, kuri prieš tai telefonu kreipėsi pagalbos į BPC, tačiau šio centro specialistams nepavyko nustatyti aukos buvimo vietos.

Nelaukęs, kol viešai bus pateiktos abiejų institucijų vykdytų patikrinimų išvados, po merginos sudeginimo iš pareigų pasitraukė daug kritikos sulaukęs BPC viršininkas Artūras Kedavičius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.