Naujienų srautas

Lietuvoje2013.10.31 09:18

Paskutinis šansas prisidėti prie kaniterapijos programos įgyvendinimo vaikų namuose

LRT.lt 2013.10.31 09:18

Visą spalį vykstantis projektas „Gyvūnų kaspino mėnuo“ pasiekė finišo tiesiąją. Ketvirtadienį – paskutinė diena, kai galima prisidėti prie unikalios Lietuvoje, pirmosios plataus masto kaniterapijos (užsiėmimų su šunimis) programos įgyvendinimo vaikų globos namuose.

Visą spalį vykstantis projektas „Gyvūnų kaspino mėnuo“ pasiekė finišo tiesiąją. Ketvirtadienį – paskutinė diena, kai galima prisidėti prie unikalios Lietuvoje, pirmosios plataus masto kaniterapijos (užsiėmimų su šunimis) programos įgyvendinimo vaikų globos namuose.

Už pinigus, surinktus „Gyvūnu kaspino mėnuo“ projekto metu, bus finansuojami specialūs edukaciniai užsiėmimai su šunimis Vilniaus „SOS vaikų kaime“. Juos vaikams rengs Lietuvos kinologų draugijos darbuotojai. Programos rengėjai tikina, kad globos namuose augantys vaikams bus dovanojama gyvūnų besąlygiškai teikiama šiluma. Užsiėmimų metu vaikai, bendraudami su specialiai paruoštais šunimis, bus mokomi tinkamo elgesio su gyvūnais, taip pat bus siekiama ugdyti jų socialinius gebėjimus, skatinti kūrybiškumą bei motyvaciją.

„Gyvūnų kaspino mėnuo“ ambasadore tapusi „Tele bim-bam“ įkūrėja Neringa Čereškevičienė neslepia džiaugsmo projekto sėkme. „Esu didžiulė gyvūnų mylėtoja ir žinau, kokią ypatingą šilumą žmonėms gali suteikti mūsų augintiniai – šunys. Mano visi vaikai augo gyvūnų apsuptyje, todėl, žinau kiek daug jų auklėjime reiškia galimybė bendrauti su augintiniais. Dabar yra laikas tokią progą suteikti ir vaikams, augantiems globos namuose. Esu ypatingai dėkinga visiems prie projekto prisidėjusiems žmonėms, kurie, pirkdami „Pedigree“ ir „Whiskas“ gyvūnų maistą, skyrė dalelę šilumos vaikams. Taip pat nuoširdžiai norėtųsi padėkoti ir Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro specialistams už jų šaunią veiklą. Esu laiminga, kad bendromis pastangomis pasiekėme savo tikslą ir globos namuose augantys vaikai turės nuostabią galimybę bendrauti ir mokytis su gyvūnais“, – pasakoja N. Čereškevičienė.

Nors konkreti paramos suma Vilniaus „SOS vaikų kaimui“ dar nėra galutinai aiški, tikimasi, kad edukaciniai užsiėmimai su šunimis vaikams bus rengiami mažiausiai pusę metų. Jų metu Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro darbuotojams talkins įvairių sričių specialistai. Juose dalyvauti bus kviečiami veterinarai, gydytojai, psichologai, socialiniai darbuotojai. Savo patirtimi dalinsis šunų dresuotojai, fotografai, video montažo specialistai. Vaikai savo jėgas išbandys jų pristatomoje veikloje, o savo darbus pristatys tarptautinių šunų parodų metu, rašoma Lietuvos kinologų pranešimu spaudai.

Apie kaniterapiją

Pirmojo lygio kaniterapija (susitikimai su šunimis) - žmogaus susitikimui su šunimi konkretūs tikslai nėra užsibrėžiami. Svarbiausia tokių užsiėmimų metu – šuns ir žmogaus kontakto užmezgimas, teigiamai veikiantis emocijas.

Antrojo lygio kaniterapija (mokymasis su šunimis) – intensyvesnis bendravimas su šunimis, kurio metu šuo gali būti pasitelkiamas kaip mokymo priemonė (pavyzdžiui, mokomasi kaip tinkamai elgtis su gyvūnais) arba motyvuojanti priemonė mokantis kitus dalykus (šuns dalyvavimas mokymosi procese).

Trečiojo lygio kaniterapija (terapija, pasitelkiant šunis) –  šuns dalyvavimas kompleksiniuose terapiniuose užsiėmimuose, siekiant iš anksto apsibrėžtų tikslų. Šuns vaidmuo užsiėmimuose priklauso nuo sprendžiamos problemos tipo. Bendravimas su šunimi skirtas žmonių psichiniams, emociniams, socialiniams bei kognityviniams gebėjimams stiprinti. Terapijos programa iš anksto aptariama ir suderinama su specialistais, dirbančiais su konkrečiu pacientu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi