Lietuvoje

2013.10.30 08:30

Kaune saugiau: miestą stebi pusšimtis naujų modernių kamerų

Agnė Kairiūnaitė, LRT Radijo naujienų tarnyba, LRT.lt2013.10.30 08:30

Kauno gatvėse įrengtos naujos vaizdo stebėjimo kameros. Senosios pakeistos pusšimčiu naujos kartos didelės raiškos vaizdo kamerų.

Kauno gatvėse įrengtos naujos vaizdo stebėjimo kameros. Senosios pakeistos pusšimčiu naujos kartos didelės raiškos vaizdo kamerų.

Kauno viešąsias erdves nuo šiol stebi 52 aukštos raiškos kameros. Naujosios kameros gali ne tik fiksuoti, bet ir identifikuoti žmones ar automobilius – atpažinti veidus, nustatyti automobilių numerius.

Pusė įrengtų kamerų yra valdomos, gali suktis aplink savo ašį. Techninės galimybės leidžia filmuoti ir visiškoje tamsoje. Kameros valdomos ir vaizdas stebimas Kauno policijos patalpose. Užfiksuoti vaizdo įrašai saugomi mėnesį.

Konkursą vaizdo kamerų sistemai įdiegti ir prižiūrėti laimėjęs rangovas jas įrengė už 2,6 mln. litų. Pirmosios vaizdo stebėjimo kameros Kaune buvo įrengtos 2005 m.

Vaizdo stebėjimo sistema miesto viešosiose erdvėse policijai per metus leidžia užfiksuoti daugiau kaip pusę tūkst. įvairių pažeidimų ir nusikaltimų.

Populiariausi

Ramūnas Karbauskis

Lietuvoje

2020.10.20 10:10

Karbauskis: tokios karantino sistemos, kokia veikė pavasarį, niekas neįves spręs dėl ilgesnių mokinių atostogų, bet ką reikės daryti tėvams – neaišku; atnaujinta 10.28

9
Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis TS-LKD rinkimų štabas

Lietuvoje

2020.10.20 10:53

Šimonytė: Vyriausybės laikysena dėl COVID-19 kelia nerimą buvusi ministrė kitų metų biudžete mato finansinio avantiūrizmo