Lietuvoje

2013.10.30 11:02

Lietuvoje lankysis Makedonijos kariuomenės vadas

ELTA2013.10.30 11:02

Lietuvoje su oficialiu vizitu lankosi buvusios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos kariuomenės vadas generolas leitenantas Gorancho Koteskis.

Lietuvoje su oficialiu vizitu lankosi buvusios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos kariuomenės vadas generolas leitenantas Gorancho Koteskis.

Trečiadienį svečias Krašto apsaugos ministerijoje susitiks su Lietuvos krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi, kitais ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovais.

Susitikimuose planuojama aptarti Lietuvos ir Makedonijos dvišalio karinio bendradarbiavimo perspektyvas, Makedonijos bendradarbiavimą su NATO, šalių dalyvavimą tarptautinėse operacijose ir kitus klausimus.

Ketvirtadienį G. Koteskis lankysis Ruklos įgulos padaliniuose: Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre ir Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabe.

Tai pirmasis Buvusios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos kariuomenės vado vizitas Lietuvoje.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas A. Pocius su oficialiu vizitu Makedonijoje lankėsi 2012 metais.

Makedonija siekia narystės NATO. 2005 metais šalis tapo kandidate į Europos Sąjungą.

Makedonijos kariai aktyvai dalyvauja NATO ir ES vadovaujamose tarptautinėse operacijose. Šiuo metu šalies kariai tarnauja NATO Tarptautinių saugumo pajėgų operacijoje Afganistane ir ES operacijoje Bosnijoje ir Hercegovinoje, prisideda prie NATO pajėgų operacijos Kosove.

Lietuva ir Makedonija bendradarbiauja karinio mokymo srityje.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.