Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

L. Graužinienei gėda, kad valstybė neįpirko aprangos VAD vyrams

ELTA 2015.09.08 13:45

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė apgailestauja, kad Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai biudžete visiškai nebuvo numatyta lėšų Vadovybės apsaugos departamentui (VAD).

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė apgailestauja, kad Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai biudžete visiškai nebuvo numatyta lėšų Vadovybės apsaugos departamentui (VAD).

„Neskyrus lėšų papildomai pirmininkavimo laikotarpiui, susidarė nemažos skolos. Mes tikrai turime spręsti tą klausimą, nes buvo pamiršta įtraukti į pirmininkavimo biudžetą papildomų išlaidų, susijusių su daugybe renginių, kurie vyksta tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Skolos, kiek suprantu, tęsiasi nuo krizės pradžios, nes ne tik nebuvo skiriamas reikiamas finansavimas, bet jis, kaip ir visiems, buvo mažinamas“, – sakė L. Graužinienė po antradienį įvykusio susitikimo su VAD direktoriumi Rymantu Mockevičiumi.

Ji apgailestavo, kad valstybė, pirmininkaujanti ES, nesugebėjo apsaugos darbuotojams, reprezentuojantiems Lietuvą, nupirkti pagal įstatymą jiems priklausančios aprangos.

„Man asmeniškai tikrai yra gėda, kada valstybė, pirmininkaudama ES, nesugebėjo vyrams, reprezentuojantiems Lietuvą, nupirkti kostiumų ir aprangos, kurie priklauso jiems pagal įstatymą. Aš manau, kad šitoje vietoje taip neturėjo būti, nes atvažiuoja užsienio svečiai, tai mūsų valstybės veidas. Vyrai, suprasdami tą atsakomybę, iš savo lėšų stengiasi atrodyti reprezentatyviai, tačiau tuo turi pasirūpinti valstybė“, – žurnalistams sakė L. Graužinienė.

Jos duomenimis, beveik visų VAD darbuotojų, išskyrus 12 naujai atėjusių, seniai pasibaigęs laikas, kada jie turėjo atnaujinti aprangą. „Atnaujinti aprangą visiems darbuotojams reikėtų apie 600 tūkst. litų“, – sakė L. Graužinienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi