Naujienų srautas

Lietuvoje2013.10.29 16:21

L. Graužinienė: politikai turėtų apsispręsti dėl V. Landsbergio apsaugos

ELTA 2013.10.29 16:21

Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės nuomone, politikai turėtų apsispręsti, ar palikti apsaugą profesoriui, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkui Vytautui Landsbergiui.

Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės nuomone, politikai turėtų apsispręsti, ar palikti apsaugą profesoriui, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkui Vytautui Landsbergiui.

Šį klausimą ji aptarė antradienį įvykusiame susitikime su Vadovybės apsaugos departamento direktoriumi Rymantu Mockevičiumi.

„Mes Audito komitete esame išnagrinėję klausimą dėl V. Landsbergio apsaugos. Kadangi profesorius yra pasakęs viešai, kad nekandidatuos į Europos Parlamentą, tai vis dėlto reikės kažkaip spręsti tą klausimą, pirmiausia – teisiškai. Dabar ministro įsakymas tikrai yra labai „pritrauktas“, nes įstatyme tokių teisių nėra.

Jeigu profesorius lieka Lietuvoje, tai išauga papildomos išlaidos jo apsaugai, tai yra ir transportas, ir visų komandų pasikeitimas taip, kaip ir visiems aukščiausiems valstybės vadovams. Šis klausimas susiveda į biudžetą ir jau nuo 2014 metų pusmečio turėtų būti aiškiai teisiškai sutvarkytas šis klausimas, nes tai reikalauja papildomų pinigų“, – antradienį žurnalistams sakė L. Graužinienė.

Paprašyta pasidalinti savo asmenine nuomone dėl apsaugos V. Landsbergiui, L. Graužinienė sakė, kad „tai klausimas, reikalaujantis teisinio sutvarkymo“.

„Mes jau 20 metų gyvename nepriklausomoje Lietuvoje ir pagal Vadovybės apsaugos įstatymą ir kitus įstatymus, mano nuomone, šios dienos teisinė bazė tikrai neleidžia to daryti. Bet vis tiek iš pagarbos profesoriui suprantame, kad jam buvo nuo pat pradžių skirta ta apsauga. Tai klausimas, reikalaujantis teisinio sutvarkymo.

Jeigu politikai galvoja, kad reikia profesoriui palikti apsaugą, nors per 20 metų mes esame nepriklausomi, tai tokiu atveju turi būti pataisytas įstatymas ir aiškiai apibrėžta ir įrašyta tam, kad Finansų ministerija galėtų tinkamai skirti asignavimus. VAD neturi papildomų lėšų šitiems dalykams, ir tam, kad būtų numatytos lėšos, įstatymu turi būti tai sutvarkyta“, – sakė L. Graužinienė.

Paklausta, kiek per metus kainuoja V. Landsbergio apsauga, parlamento vadovė negalėjo atsakyti.

„Paprašiau paskaičiuoti, kiek kainuotų apsauga, jeigu profesorius visus metus būtų Lietuvoje, ir pagal tai matysime, kiek jau 2014 metų biudžete reikėtų pinigų“, – sakė L. Graužinienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi