Lietuvoje

2013.10.29 16:33

R. Šadžius: ar algų didinimas vien kultūros darbuotojams būtų sąžiningas?

ELTA2013.10.29 16:33

Atlyginimų didinimas vien kultūros darbuotojams būtų nesąžiningas kitų biudžetininkų atžvilgiu, sako finansų ministras Rimantas Šadžius.

Atlyginimų didinimas vien kultūros darbuotojams būtų nesąžiningas kitų biudžetininkų atžvilgiu, sako finansų ministras Rimantas Šadžius.

Antradienį opozicinė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija į posėdį išsikvietusi finansų ministrą Rimantą Šadžių teiravosi apie 2014 m. biudžetą.

„Man keista, kad taip ir nebuvo rasta 50 mln. litų, nes jie jau tiek daug kartų buvo žadėti, tiek ilgai svarstyta kultūros darbuotojų [algų] didinimo programa. Na, vis tiek žmonės turi lūkesčių. Negi dabar nebuvo galima kaip nors suspausti visų asignavimų ir tvarkingai numatyti, kad kultūros darbuotojai nebūtų įkaitais?“ – klausė TS-LKD frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma.

Pasak ministro, atlyginimais skundžiasi ir socialiniai darbuotojai, sunkiai verčiasi ugniagesiai, policininkai, pasieniečiai, tad nederėtų išskirti vienos grupės.

„Yra daug biudžetininkų, kurie dirba paprastose pareigybėse – nuo stalių, valytojų iki specialistų. Racionalus sprendimas yra bazinių dydžių didinimas. (...) Jeigu mes iš tikrųjų norime būti sąžiningi visų biudžetininkų atžvilgiu, turime numatyti visą šią situaciją. Iš tikrųjų vienai sričiai duoti (pinigų, – ELTA), ieškoti atimant iš kitų sričių, neturime resursų. Kyla abejonių, ar šis veiksmas, paliečiantis tiktai kultūros darbuotojus, būtų sąžiningas kitų biudžetininkų atžvilgiu“, – kalbėjo finansų ministras.

Kultūros darbuotojai, keldami atlyginimų problemą, jau ne kartą yra rengę protesto akcijas.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis ir Lietuvos kultūros asociacijos Vyriausybei yra įteikę raginimą neatidėliotinai spręsti opią kultūros darbuotojų atlyginimų problemą.

Ministro Pirmininko sudaryta darbo grupė pasiūlė parengti kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčio didinimo 2014–2016 m. programą, ypatingą dėmesys turėtų būti skiriamas mažiausiai uždirbantiesiems. Jų atlyginimai turėtų būti priartinami prie pedagogo darbo užmokesčio.

Nuo 2015 m. sausio 1 d. kultūros ir meno darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientai (teisinė bazė) didinami vidutiniškai 38 proc., t.y. statistiniu vidutiniu atotrūkiu.

Prognozuoja didesnį nei planuota ekonomikos augimą

Susitikime su TS-LKD frakcija R. Šadžius tai pat pranešė, kad šiais metais numatomas kiek didesnis nei anksčiau prognozuota ekonomikos augimas.

„Mes pateikėme prognozes todėl, kad šių metų pirmąjį pusmetį iš tikrųjų Lietuvos ekonomika augo daugiau negu planuota ir pagal pasaulio rinkų tendencijas mes pakoregavome infliacijos rodiklį, ir dabar gruodžio mėnesį metinę infliaciją planuojame daug mažesnę negu planavome kovo mėnesį. Yra normalu du kartus per metus pakoreguoti šitas ekonomines prognozes“, – vėliau žurnalistams sakė ministras.

Pasak ministro, pagal Finansų ministerijos prognozes, galimybių, kad bus geriau, yra daugiau negu rizikų, kad bus blogiau. Tiesa, konkrečiais skaičiais, pasak R. Šadžiaus, ekonomikos augimas nevertinamas.

„Niekas to niekada nevertina“, – teigė ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt