Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Seimo prašoma panaikinti A. Patacko neliečiamybę

BNS 2015.09.08 13:45

Generalinis prokuroras Darius Valys antradienį kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti „Drąsos kelio“ partijos frakcijos atstovo Algirdo Patacko teisinę neliečiamybę.

Generalinis prokuroras Darius Valys antradienį kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti „Drąsos kelio“ partijos frakcijos atstovo Algirdo Patacko teisinę neliečiamybę.

Dėl A.Patacko imuniteto panaikinimo jis kreipėsi Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato prašymu, dėl administracinio teisės pažeidimo bylos, pranešė Generalinė prokuratūra.

Bylos medžiagoje nurodyta, kad šių metų rugsėjo 2 dieną Seimo narys Algirdas Patackas praėjo pro prekybos centro kasas nesusimokėjęs už vieną elektros lemputę ir vieną saulėgrąžų pakelį, kurių bendra vertė – 10,28 litų, ir galimai padarė administracinį teisės pažeidimą.

Administracinių teisės pažeidimų kodekse nustatyta, kad už smulkų svetimo turto pagrobimą teismas pažeidėją gali nubausti bauda arba administraciniu areštu. Kai pažeidimą padaręs asmuo yra Seimo narys, dar iki bylos nagrinėjimo teisme būtina gauti išankstinį Seimo sutikimą suvaržyti šio asmens laisvę.

Pagal Lietuvos Konstituciją, Seimo narys negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ir kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo sutikimo. Seimas turi panaikinti teisinį imunitetą ir tais atvejais, kai teisme sprendžiama byla dėl administracinio pažeidimo, už kurį kaip viršutinė baudos riba numatytas areštas.

A. Patackas yra Seimo „Drąsos kelio“ partijos frakcijos narys, Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras. Žiniasklaidoje neseniai skelbta, kad politikas sunkiai serga.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.