Lietuvoje

2013.10.28 11:47

P. Gražulis atsisako siūlymo grąžinti mirties bausmę

DELFI.lt 2013.10.28 11:47

„Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos Seime seniūnas Petras Gražulis išsižada po Dembavos tragedijos iškeltos iniciatyvos sugrąžinti mirties bausmę.

„Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos Seime seniūnas Petras Gražulis išsižada po Dembavos tragedijos iškeltos iniciatyvos sugrąžinti mirties bausmę.

Jis bei jo frakcijos kolega Andrius Mazuronis Seime įregistravo Baudžiamojo kodekso pakeitimo projektą, kuris numatytų, jog „tas, kas nužudė kankindamas ar kitaip itin žiauriai, baudžiamas laisvės atėmimu iki gyvos galvos“. Taip „tvarkiečiai“ atsisako rugsėjo pabaigoje siūlytos iniciatyvos sugrąžinti mirties bausmę.

Šiuo metu už itin žiaurius nusikaltimus baudžiama laisvės atėmimu nuo penkerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos. P. Gražulis su A. Mazuroniu siūlo palikti tik paskutinįjį bausmės variantą.

„Pastaruoju metu Lietuvoje kriminogeninė situacija yra nebekontroliuojama, vyksta baisūs įvykiai bei mažėja saugumas šalyje. Įvertinus policijos teisinius ir vadybinius kontrolės aspektus tenka pripažinti, jog policija susiduria su ekonominiais ir vadybiniais veiklos trūkumais, kurių negali įveikti jau kuris laikas. Visuomenė jaučiasi nesaugi, todėl bausmių griežtinimas yra viena iš priemonių, kuri padės atkurti saugumo jausmą.

Kriminogeninė situacija, didėjantis nusikalstamumas ir nusikaltėlių įžūlėjimas tampa nebevaldomas. Pastebėtina, jog bausmių griežtinimas atliks keletą skirtingų funkcijų: kriminalinės bausmės, dorovinės bei prevencinės priemonės“, – savo pasiūlymo aiškinamajame rašte teigia „tvarkiečiai“.

Rugsėjo pabaigoje iškelta mirties bausmės sugrąžinimo iniciatyva sukėlė nemenkas politines diskusijas – net nepaisant to, kad šios bausmės sugrąžinimas pažeistų Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sutartį. „Tvarkiečiai“ ir jų lyderis Rolandas Paksas ne sykį pasisakė už griežčiausios bausmės sugrąžinimą, tačiau didelio politinio palaikymo nesulaukė.