Lietuvoje

2013.10.26 16:13

A. Paulauskas: D. Grybauskaitė savo pareigas vykdo netinkamai

BNS 2013.10.26 16:13

Valdančiajai koalicijai priklausanti Darbo partija per prezidento rinkimus kels Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Artūro Paulausko kandidatūrą.

Valdančiajai koalicijai priklausanti Darbo partija per prezidento rinkimus kels Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Artūro Paulausko kandidatūrą.

Taip šeštadienį nuspręsta per Šiaulių arenoje vykusį partijos suvažiavimą.

„Aš apsisprendžiau kandidatuoti į prezidento postą todėl, kad, mano akimis, prezidentė šias pareigas vykdo netinkamai, nesielgia, kaip derėtų valstybės vadovui, veikia chaotiškai, neturi aiškaus plano, trūksta nuoseklumo [...] Autokratinis valdymo būdas, neduodantis jokių rezultatų, rodo šlubuojančią demokratiją. To pasekmė – susiskaldžiusi visuomenė“, – šeštadienį per suvažiavimą kalbėjo A. Paulauskas.

„Ar mes stovėjome Baltijos kelyje, kovojome už Lietuvos nepriklausomybę tam, kad grįžtume prie autoritarinio valdymo ir bereikšmio galvų kapojimo? Tikrai ne“, – pareiškė politikas.

Anot jo, ketverius metus gyvavęs prezidentės Dalios Grybauskaitės ir konservatorių premjero Andriaus Kubiliaus Vyriausybės tandemas Lietuvai atnešė tik milijardinės žalos, nuskurdino šalį ir jos piliečius.

„Jei anksčiau konkuravome dar su estais, dabar akivaizdu, kad atsiliekame ir nuo latvių“, – teigė A. Paulauskas.

Jis pareiškė, jog šalies teisėsaugos institucijos patiria didelį spaudimą ir yra priverstos vykdyti Prezidentūros nurodymus.

„Jau seniai vieša paslaptimi tapo, kad teisėsaugos institucijos patiria nemažą spaudimą. Ten dirbantys žmonės yra bauginami, verčiami paklusti, vykdyti nurodymus, kurie skrieja kone kasdien iš S. Daukanto aikštės. Vyksta solidus tiesioginis valdymas, grindžiamas baime, paklusnumu, tai ypač destabilizuoja teisingumo įgyvendinimą, žaloja teisinės sistemos vystymąsi. Tad, kaip žmonės gali pasitikėti tokiu teisingumu, kai jis laikomas vienose rankose?“ – klausė buvęs generalinis prokuroras.

A. Paulauskas sakė, kad dabartinė prezidentė vadovaujasi simpatijų politika. Jo tvirtinimu, tie, kurie nepatinka, tiesiog sunaikinami, demonstruojama galia, kuriama baimės atmosfera.

Buvusią valdžią pretendentas į kandidatus apkaltino sunaikinus du lietuviškus bankus, o už tai milijardus mokės gyventojai.

„Štai prezidentė visokiais būdais bando neleisti Darbo partijai dirbti Vyriausybėje, kenkti Darbo partijos populiarumui, o neseniai pareiškė, kad „darbiečių“ balsai iš viso neturi jokios vertės balsuojant dėl generalinio prokuroro [...]. Taip ji ignoruoja visų, už mus balsavusių žmonių, nuomonę. To negalima leisti ir tai turi baigtis“, – kalbėjo A.Paulauskas.

Jis kritikavo ir dabartinės šalies vadovės vykdomą užsienio politiką, ją vadino arogantiška.

„Su kuriomis užsienio valstybėmis mūsų santykiai geri? – klausė ir pats atsakė. – Su jokiomis“.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų gegužės mėnesį.

A. Paulauskas jau yra kandidatavęs į prezidentus 1997 metais, tuomet jis pralaimėjo Valdui Adamkui. A. Paulauskas yra buvęs generaliniu prokuroru, Seimo pirmininku, aplinkos ministru, šiuo metu vadovauja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.