Lietuvoje

2015.09.08 13:45

D. Grybauskaitė: Vilniaus susitikimas gali būti lemiamas ES santykiuose su Rytais

BNS2015.09.08 13:45

Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikime dalyvaujanti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Rytų partnerystės viršūnių susitikimas Vilniuje gali tapti lemiamu posūkiu ES santykiuose su posovietinėmis šalimis.

Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikime dalyvaujanti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Rytų partnerystės viršūnių susitikimas Vilniuje gali tapti lemiamu posūkiu ES santykiuose su posovietinėmis šalimis.

ES valstybių ir vyriausybių vadovai įvertino ES Rytų partnerių pažangą europinės integracijos srityje ir aptarė, kokius namų darbus šios šalys turi atlikti, kad Vilniuje būtų sėkmingai pasirašyta ES asociacijos sutartis su Ukraina ir parafuoti tokie pat susitarimai su Moldova ir Gruzija, pranešė Prezidentūra.

„Tikimės, kad Vilniaus susitikimas taps lemiamu posūkiu ES santykiuose su Rytų kaimynėmis. Jo sėkmė labai priklauso nuo tvirtos politinės valios, kurią pademonstruoti turi ir Europos Sąjunga, ir Rytų partnerės“, – pranešime spaudai teigė D. Grybauskaitė.

Pasak šalies vadovės, vienas svarbiausių Vilniuje ES asociacijos sutartį pasirašyti siekiančios Ukrainos namų darbų – išspręsti selektyvaus teisingumo problemą ir Julijos Tymošenko klausimą. Ukraina taip pat turi įvykdyti rinkimų ir prokuratūros reformas, priimti būtinas įstatymų pataisas teisingumo, teismų, kovos su korupcija srityse, gerinti verslo aplinką.

Vilniuje taip pat bus siekiama pažangos dėl supaprastinto ES vizų režimo Rytų partnerėms.

Šalies vadovės teigimu, artėjant lemiamiems sprendimams ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva, Ukraina, Moldova ir kitos Rytų partnerės patiria stiprų išorinį spaudimą. Ekonominiais grasinimais ir diskriminaciniais eksporto suvaržymais siekiama stabdyti eurointegracinius procesus ir daryti įtaką šių šalių apsisprendimui rinktis europinę ateitį.

Vilniaus viršūnių susitikimas bus trečiasis Rytų partnerystės susitikimas, kuriame ES narės ir Rytinės partnerės bus atstovaujamos aukščiausiu lygiu. Tai vienas svarbiausių ir didžiausių Lietuvos pirmininkavimo renginių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.