Lietuvoje

2013.10.25 12:24

E. Jakilaitis: prisitaikymas ir ambicijų neturėjimas – tiesiausias kelias į degradavimą

LRT.lt 2013.10.25 12:24

Kas yra „pakankamai geras“? Ką mes pripratę vadinti sėkme ir kas tai yra? Kodėl „pakankamai gerų“ lyderių nebūna? Į šiuos klausimus Kauno technologijos universitete (KTU) kartu su studentais atsakymų ieškojo žiniasklaidos guru Edmundas Jakilaitis.

Kas yra „pakankamai geras“? Ką mes pripratę vadinti sėkme ir kas tai yra? Kodėl „pakankamai gerų“ lyderių nebūna? Į šiuos klausimus Kauno technologijos universitete (KTU) kartu su studentais atsakymų ieškojo žiniasklaidos guru Edmundas Jakilaitis.

 „Vienas blogiausių dalykų Lietuvoje yra tai, kad žmonėms savo darbe užtenka būti pakankamai gerais. Toks ambicijų neturėjimas ir pastangos prisitaikyti– taip pat nieko gera. Prisitaikymas ir ambicijų neturėjimas – tiesiausias kelias į degradavimą“, – diskusijos metu atvirai kalbėjo E. Jakilaitis.

Į klausimą, kokiomis savybėmis privalo pasižymėti lyderis, E. Jakilaitis atsakė remdamasis sava patirtimi: „Prisitaikyti prie aplinkybių – vadinasi būti „pakankamai geru“, o pritaikyti aplinką prie savęs – lyderio bruožas. Prisitaikėliu būti nereikia.“

Tokiam E. Jakilaičio lyderystės suvokimui pritarė ir KTU Karjeros centro vadovė Jolanta Kavalė, kuri teigė, jog nėra sunku atrasti veiklą, kuri tenkintų trumpalaikius organizacijos poreikius ar asmenines ambicijas. Tačiau, kur kas svarbiau, anot KTU Karjeros centro vadovės,  išsiskirti iš minios, tapti lyderiu, kuriuo norėtų sekti kiti. Būti pavyzdžiu savo darbe, asmeniniame gyvenime, nešti naudą visai visuomenei – tai tikras iššūkis, kurį atlaikyti gali ne visi.

Atviroje diskusijoje taip pat buvo kalbama, kodėl ambicingumas ir asmeninė iniciatyva visgi negarantuoja sėkmės ir kokie dar „išoriniai faktoriai“ turi reikšmės. E. Jakilaičio įsitikinimu, lyderystė taip pat yra neatsiejama nuo profesionalumo, rašoma KTU pranešime spaudai.

 „Svarbu atrasti nišą, kur gali būti geriausias, o ne pakankamai geras ir to siekti. Nesvarbu, ar tai politika, ar verslas, ar asmeninis gyvenimas. Aiškus žinojimas, ko nori iš savo gyvenimo, ko sieki, kuo save įsivaizduoji būsiant po kelių metų, kokia filosofija vadovaujiesi gyvendamas, leis įtaigiai savas idėjas perteikti kitiems žmonėms“, – įsitikinęs E. Jakilaitis.

Kaip teigia vienos daugiausiai KTU absolventų įdarbinančios bendrovės personalo direktorius Mindaugas Armalas, darbdavys pirmiausia turi būti neabejingas jauno žmogaus norui mokytis, siekti karjeros, būti geriausiu iš geriausių. „Norėtųsi tikėti, kad panašios diskusijos studentams leis geriau suprasti savo pasirinktą kelią, o mums įvertinti besikeičiančius jaunuolių lūkesčius. Tai galime padaryti tik per darbdavių, būsimų darbuotojų ir mokymosi  įstaigų atstovų atvirą dialogą“, –  tikisi M. Armalas.

Nepaisant gausiai išsakytų sėkmingos karjeros formulių studentams, diskusijos pabaigoje E. Jakilaitis pabrėžė, kad ne darbas, o pats gyvenimas yra svarbiausia, o lyderystė – tiesiogiai susijusi su nuoširdumu ir sąžiningumu.