Lietuvoje

2013.10.25 11:47

Lietuvoje lankysis gyvasis sociologijos klasikas prof. Z. Baumanas

LRT.lt2013.10.25 11:47

Vienas svarbiausių pasaulio socialinių mąstytojų ir postmodernizmo tyrinėtojų, profesorius Zygmuntas Baumanas, lankysis Lietuvoje ir su filosofu, Europos Parlamento nariu prof. Leonidu Donskiu diskutuos apie moralinį jautrumą netikrumo amžiuje.

Vienas svarbiausių pasaulio socialinių mąstytojų ir postmodernizmo tyrinėtojų, profesorius Zygmuntas Baumanas, lankysis Lietuvoje ir su filosofu, Europos Parlamento nariu prof. Leonidu Donskiu diskutuos apie moralinį jautrumą netikrumo amžiuje.

Susitikti su gyvuoju sociologijos klasiku visi norintys galės spalio 30 d., trečiadienį, 14 val. Vytauto Didžiojo universiteto didžiojoje salėje (S. Daukanto 28, II a., Kaunas), rašoma pranešime spaudai.

Vieša paskaita „Moralinis jautrumas netikrumo amžiuje: prof. Z. Baumano ir prof. L. Donskio dialogai“ bus unikalaus formato – jos metu du iškilūs sociologijos, filosofijos tyrinėtojai įvairiais pjūviais diskutuos apie šiandieninės visuomenės problemas, skubėjimą ir dėl to prarastą komfortą lėtai apmąstyti, pajausti gyvenimo skonį. Diskusija taip pat palies individualizmą ir konkurenciją, dėl kurių nutrūksta bičiulystės ryšiai, bei imitacijos ir įvaizdžio aukštinimą, kai susitelkiama į formas, o ne į idėjinius, pamatinius dalykus.

„Profesorių dialoge šios problemos atsiskleis kaip tęstiniai civilizaciniai dalykai, bet sykiu atrasime ir unikalių, kritiškai atsiskleidžiančių nuojautų, kurias inspiravo globalus, internetizuotas, medijų prisotintas pasaulis. Tokiame kontekste aktualu svarstyti apie išsilavinimo, intelekto ir kūrybos suteikiamas galimybes suprasti, susivokti ir kurti laimingesnį, prasmingesnį ir jautresnį gyvenimą“, – paskaitos temą pristatė VDU Viešųjų ryšių prorektorė, Viešosios komunikacijos katedros profesorė Auksė Balčytienė.

Prof. Zygmuntas Baumanas ir prof. Leonidas Donskis paskaitoje kalbės apie moralinį jautrumą – temą, kurią jie nagrinėja bendroje knygoje „Moralinis aklumas: jautrumo praradimas likvidžioje modernybėje“ („Moral Blindness: The Loss of Sensitivity in Liquid Modernity“). Moralinio jautrumo lemtį mąstytojai nagrinėja pasitelkdami adiaforos sąvoką, kuri apibūdina šiandieninės visuomenės moralinį sąstingį. Pasaulyje, kuriame visi skuba gyventi ir yra susirūpinę naujausiomis technologijomis bei paskalomis, kyla grėsmė prarasti jautrumą kitam.

Diskusija vyks anglų kalba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.