Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Šiemet bus leidžiama sumedžioti 21 vilką

BNS2015.09.08 13:45

Aplinkos ministerija 2013–2014 metų medžioklės sezono metu leis sumedžioti 21 vilką.

Aplinkos ministerija 2013–2014 metų medžioklės sezono metu leis sumedžioti 21 vilką.

Vėliau žadama keisti vilkų gausos reguliavimą reglamentuojantį Vilko populiacijos gausos reguliavimo planą, pranešė ministerija.

Vasario mėnesį Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijai bei Generalinei miškų urėdijai įvykdžius vilkų apskaitą, Lietuvoje nustatytas minimalus vilkų populiacijos skaičius – 208. Vilkai buvo skaičiuojama tiek valstybiniuose, tiek privačiuose miškuose.

Lietuvoje ilgalaikis vilkų populiacijos gyvybingumą užtikrinantis minimalus siektinas dydis yra 250 individų, teigia ministerija.

Vilko populiacijos gausos reguliavimo planas numato, kad tuo atveju, kai vilkų šalyje suskaičiuojama mažiau nei 250, galima leisti sumedžioti ne daugiau nei dešimtadalį.

„Nustatant limitus nereikia pamiršti, kad vilkas ne tik daro žalą ūkininkams, bet ir yra saugomas gyvūnas visoje Europos Sąjungoje. Primenu, kad nuo šiemet jau veikia vilkų žalos atlyginimo mechanizmas. Nukentėję gyventojai gali kreiptis į savivaldybes“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Nuo šių metų spalio mėnesio vilkų padarytą žalą kompensuoja savivaldybės. Vilkų medžioklėje pradėta taikyti naujovė – vilkų medžioklės limitas išdalintas pagal apskritis. Anot ministerijos, ateityje ši sistema bus tobulinama, kai bus surinkta patikima informacija apie vilkų daromą žalą.

Ministro teigimu, Vilko populiacijos gausos reguliavimo planas, kurio nuostatomis vadovaujantis nustatomas vilkų gausos reguliavimas, yra koreguotinas. Jame tikslintini vilkų populiacijos apskaitos organizavimo principai, vilkų apskaitos metodika.

Ministro pavedimu Aplinkos ministerijos Miškų departamentui kartu su Gamtos apsaugos, Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamentais, Generaline miškų urėdija, Valstybine saugomų teritorijų tarnyba ir Valstybine miškų tarnyba pavesta įvertinti Vilko populiacijos reguliavimo planą ir pasiūlyti jo pakeitimo projektą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.