Lietuvoje

2015.09.08 13:45

L. Graužinienė apie pokyčius SADM: manome, pakitimai bus pozityvūs

BNS2015.09.08 13:45

Seimo pirmininkė, laikinoji Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė pokyčius Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM), kur atsistatydino du viceministrai, vadina „normaliais pasikeitimais“.

Seimo pirmininkė, laikinoji Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė pokyčius Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM), kur atsistatydino du viceministrai, vadina „normaliais pasikeitimais“.

Pasak jos, šiuo metu į laisvas viceministrų vietas ieškoma kandidatų ir tikimasi, kad „pakitimai bus pozityvūs“.

„Ministerijoje vyksta normalus pasikeitimas, bus formuojama nauja komanda viceministrų. Viceministrai yra politinio pasitikėjimo, ir ministrė sprendžia, su kokia komanda dirbti. Kadangi tai buvo deleguoti Darbo partijos viceministrai, taip, su partija (viceministrų atstatydinimas – red.) buvo derinta“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė L. Graužinienė.

Klausiama, ar būtent šių viceministrų darbas lėmė problemas, dėl kurių ji pati kritikavo SADM veiklą, L. Graužinienė atsakė: „Laikas įvertins, kokios buvo kliūtys dėl geresnio ministerijos darbo“.

„Bet manome, kad pakitimai bus pozityvūs“, – sakė laikinoji DP vadovė.

Iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministrų pareigų traukiasi du viceministrai. Šią savaitę jau atsistatydino viceministras Aivaras Tušas, siūlymo trauktis taip pat sulaukė viceministras Audrius Bitinas. Abu viceministrai buvo deleguoti valdančiosios Darbo partijos.

„Taip, man pasiūlė išeiti. Buvo pasiūlyta išeiti savo noru. Mes esame politinio pasitikėjimo pareigūnai, tai jeigu prarandame politinį pasitikėjimą, ministrė gali atleisti iš karto arba man pasiūlė išeiti savo noru. Tiesiog buvo pasakyta, kad pirmadienį turėčiau išeiti iš darbo. [...] Mane yra delegavusi Darbo partija, tai jeigu Darbo partijai netinku, tai, matyt, teks atsisveikinti“, – BNS ketvirtadienį patvirtino A. Bitinas.

Jis teigė siūlymo trauktis sulaukęs iš ministrės „darbietės“ Algimantos Pabedinskienės. A. Bitinas dirbo viceministru ir buvusioje centro dešinės Vyriausybėje. Po Vyriausybių kaitos jam buvo pasiūlyta likti pareigose.

Jis teigė kol kas pareiškimo neparašęs, tačiau ketinąs tai padaryti artimiausiu metu.

Viceministras patvirtino, kad ministeriją paliko A. Tušas.

Parlamento vadovė L. Graužinienė anksčiau yra teigusi, kad turi abejonių dėl švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio bei socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės darbo. Šie ministrai sulaukė kritikos pastarajame Darbo partijos tarybos posėdyje. Jiems turėta priekaištų dėl prasto Vyriausybės programos vykdymo. „Darbiečiai“ tvirtina norintys, kad jų deleguoti ministrai aktyviau inicijuotų ir teiktų su Vyriausybės programos įgyvendinimu susijusius sprendimus.

Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius savo ruožtu teigė „darbiečių“ ministrams priekaištų neturįs.

Pagal valdančiųjų partijų susitarimą, Darbo partija į Vyriausybę yra delegavusi keturis ministrus: A. Pabedinskienę – į socialinės apsaugos ir darbo ministres, Vigilijų Jukną – į žemės ūkio ministrus, D. Pavalkį – į švietimo ir mokslo ministrus bei Šarūną Birutį – į kultūros ministrus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt