Lietuvoje

2013.10.24 12:53

SAM tiria, kodėl iš ligoninėje operuotos pacientės pinigų reikalavo privati bendrovė (papildyta)

BNS2013.10.24 12:53

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tiria atvejį, kodėl iš pacientės reikalauta privačiai bendrovei sumokėti per 5 tūkst. litų už ligoninėje atliktą operaciją.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tiria atvejį, kodėl iš pacientės reikalauta privačiai bendrovei sumokėti per 5 tūkst. litų už ligoninėje atliktą operaciją.

„Šokiruojantis atvejis (....). Gauname informacijos, kad tokie atvejai nėra vienetiniai“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė sveikatos apsaugos ministras socialdemokratas Vytenis Andriukaitis.

SAM pasiskundė garbaus amžiaus moteris, kuriai rugsėjį vienoje Lietuvos ligoninių atlikta operacija, kurias apmoka Valstybinės ligonių kasos. Moteriai siuntimą į ligoninę parašė šeimos gydytoja, planine tvarka ji paguldyta į Chirurgijos skyrių.

Anot skundo, prieš operaciją pacientę aplankė ją operuosiantis gydytojas ir pranešė, kad reikia sumokėti 5530 litų už įrankius. Moteris turėjo per pora valandų pinigus pervesti į privačios bendrovės sąskaitą ir gydytojui pristatyti kvitą. Kadangi pacientė, būdama ligoninėje, negalėjo sumokėti pinigų, gydytojas sutiko operuoti be išankstinio apmokėjimo.

Moteris teigia, kad pabudusią po narkozės ją vėl aplankė gydytojas ir pateikė pasirašyti pirkimo ir pardavimo sutartį. Jos pacientė neskaitė, nes neturėjo akinių, dar jautėsi apkvaitusi po narkozės. Ligonei grįžus namo ir parodžius šį dokumentą dukroms, joms kilo įtarimų dėl galimo sukčiavimo.

„Ar tikrai mano operacijai naudoti įrankiai nėra kompensuojami? Ir jei nekompensuojami, kam turėčiau sumokėti pinigus?“ – skunde teiraujasi pacientė.

Pasak V.Andriukaičio, tiriant šį atvejį, paaiškėjo, kad ji pinigus turėjo pervesti į privačios bendrovės sąskaitą, kurios direktorius yra moterį operavęs gydytojas. Be to, nustatyta, jog ši bendrovė neturi sutarties su minėta ligonine, kad ten galėtų būti teikiamos privačios paslaugos.

„Šią situaciją aiškinasi Valstybinė mokesčių inspekcija“, – teigė ministras.

Jis neatmetė galimybės, kad bus kreiptasi ir į teisėsaugą dėl galimo sukčiavimo.

Valstybinės ligonių kasos (VLK) direktorius Algis Sasnauskas sako, kad pacientai patys neturėtų primokėti, o sulaukę tokių reikalavimų, turėtų prašyti VLK grąžinti pinigus. Tačiau, anot jo, žmonės nenoriai rašo skundus dėl pinigų grąžinimo.

„Lietuvos įstaigose pacientai primokėti neturėtų, yra patvirtintas mokamų paslaugų kainynas, ir kainyne yra įtvirtinta plastinė chirurgija ir kitos paslaugos. (...) Kartais į mus kreipiasi pacientai, kad iš jų reikalauja tam tikrų priemonių. Mes ištiriame tuos atvejus, ir paprastai pinigai būna grąžinami“, – ketvirtadienį sakė jis.

SAM neatskleidžia, kurioje ligoninėje šis atvejis nutiko.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.