Naujienų srautas

Lietuvoje2013.10.23 21:44

Buvęs BPC vadovas A. Kedavičius: kaltas nesijaučiu

Buvęs Bendrojo pagalbos centro (BPC) vadovas Artūras Kedavičius tikina, kad vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas jį atsistatydinti raginęs kiekvienai progai pasitaikius. „Tai, kad turėčiau trauktis iš posto, ministras pasakė dar net nepradėjus tyrimo. [...] BPC 10-mečio sveikinimo kalbą jis pradėjo būtent nuo šių žodžių“, – LRT radijo laidoje „60 minučių“ sakė A. Kedavičius.

Buvęs Bendrojo pagalbos centro (BPC) vadovas Artūras Kedavičius tikina, kad vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas jį atsistatydinti raginęs kiekvienai progai pasitaikius. „Tai, kad turėčiau trauktis iš posto, ministras pasakė dar net nepradėjus tyrimo. [...] BPC 10-mečio sveikinimo kalbą jis pradėjo būtent nuo šių žodžių“, – LRT radijo laidoje „60 minučių“ sakė A. Kedavičius.

Paklaustas, ar jaučiasi kaltas dėl Panevėžio rajone įvykusios tragedijos, A. Kedavičius teigia, kad padarė viską, ką galėjo.

„Nežinau, kas kaltas. [...] Net jeigu ir gautumėme skambinančiojo vietos nustatymo duomenis (to paklaida būtų apie 5 km), tai policijai surasti žmogaus nepadėtų“, – tikino pareigūnas.

Ministras komentuoja nenoriai

D. Barakausko nuomone, A. Kedavičiaus atsistatydinimo priežastis galėjo būti tai, kad jam buvo numatomas atlikti neeilinis žinių patikrinimas.

„Manau, kad priežastis yra tai, kad medžiagoje, kurią man ir premjerui pateikė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos vadovas, buvo parašyta, jog komisijos sprendimu A. Kedavičiui numatomas atlikti neeilinis žinių patikrinimas. Kodėl jis taip pasielgė, aš nenoriu komentuoti. Ministras nėra tiesioginis A. Kedavičiaus vadovas“, – aiškino D. Barakauskas.

Paklaustas, koks bus tolimesnis BPC likimas, D. Barakauskas teigė, kad tai nuspręs Seimas.

„Yra pateikti keli variantai. Tai priklausys nuo Seimo sprendimo. Yra priimtas BPC įstatymas, pateiktas pasiūlymas perkelti BPC iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos į tiesioginį VRM pavaldumą. Koks bus priimtas politinis sprendimas ir kaip jis bus priimtas Seime, taip ir bus“, – sako D. Barakauskas.

Ministras tvirtino, kad atlikus Europos Sąjungos (ES) valstybių analizę, nustatyta, kad privatiems operatoriams nėra mokama už vietos nustatymą.

„14 ar 15 valstybių nėra mokama privatiems operatoriams už vietos nustatymą. Remiantis gauta informacija, pateikėme tokią pat įstatymo pataisą. O galutinį politinį sprendimą priims Seimas. [...] Manome, kad privatiems operatoriams buvo kompensuojami tie darbai, kurių jie Lietuvos valstybei neteikė“, – tikino D. Barakauskas.

Trūko iniciatyvos

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Remigijus Baniulis LRT radijui pasakojo, kad su A. Kedavičiumi ilgai svarstė, ar pasitraukimas nėra skubotas ir ar nereikėtų laukti atestavimo rezultatų.

„Ir tokioje situacijoje, [...] kai klausimas eskaluojamas visur, A. Kedavičius labai logiškai pasakė, kad neįsivaizduoja tolimesnio savo darbo BPC. [...] Suprasdamas tą situaciją, žinoma, įsakymą pasirašiau“, – teigė R. Baniulis.

Tačiau R. Baniulo įsitikinimu, A. Kedavičius nepadarė visko, kad būtų išspręsti visi techniniai reikalai.

„Esu linkęs vertinti kiekvieno darbą pagal tai, ką jam reikėjo atlikti, o ne pagal tai,  kas kieno atsakomybė. A. Kedavičius dirbo savo darbą. [...] Tiesa, techninius sprendimus, jeigu nesugebėjo jų išspręsti pats, turėjo kelti į aukštesnį lygį. Tos iniciatyvos buvo jo kompetencijoje, ir jis tą turėjo padaryti“, – tvirtino R. Baniulis.

Paklaustas apie tai, kaip vertina savo darbą, R. Baniulis atsakė, kad lauks audito rezultatų. Jeigu jie parodys, kad kontrolės trūko, jis su šia išvada sutiksiąs, tačiau dabar taip nemano.

Atestacijos nebijo

A. Kedavičius nesutinka su D. Barakausko nuomone, jog iš pareigų jis pasitraukė dėl nurodymo atlikti atestaciją.

„Logiškai mąstant, neeilinės atestacijos sprendimas gali būti tik vienas iš dviejų: arba tinkamas, arba netinkamas eiti užimamas pareigas. Jeigu priimamas neigiamas sprendimas, vadovas tuomet sprendžia: arba pažeminti pareigose, arba atleisti. Tai yra, pats blogiausias variantas, kuris galėjo būti, yra tas, kad aš bučiau atleistas iš tarnybos. Šiandien ir taip esu atleistas. Taigi ko turėjau išsigąsti?“ – klausė A. Kedavičius.

Buvęs BPC vadovas tikina, kad su ministru D. Barakausku asmeniškai bendrauti neteko. Visas bendravimas vyko tik per žiniasklaidą, tačiau ministras esą nepraleidęs progos viešai išreikšti savo poziciją, kad jis turi trauktis iš užimamų pareigų. Tiesa, R. Baniulio spaudimo nejautė, tačiau toks variantas buvo siūlomas primygtinai.

Buvęs BPC vadovas LRT radijui atvirai prisipažįsta, kad pastarieji mėnesiai jam buvo ypač sunkūs ir padėjo suprasti tikrąsias vertybes.

„Šis laikotarpis padėjo suprasti vertybes ir tai, kokie žmonės mane supa. Sulaukiau labai daug palaikymo tiek iš kolektyvo, tiek iš draugų. [...] Nenoriu, kad atrodytų, jog suaugau su BPC vadovo kėde. Manau, kad galėčiau dirbti ir dirbsiu kitoje srityje. Tikiuosi, kad mano pavaduotojas sėkmingai vadovaus BPC. Manau, kad man pasitraukus, BPC nebebus priespaudos ir bus padedama, o ne trukdoma vykdyti visas funkcijas“, – sakė A. Kedavičius.

A. Kedavičius sako, kad trečiadienį, atidirbęs paskutinę darbo BPC dieną, laiką leis su vaikais, o vėliau ieškos kitos aktyvios veiklos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi