Lietuvoje

2015.02.14 17:10

R. Paksą domina ne tik prezidento rinkimai

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2015.02.14 17:10

Europarlamentaras Rolandas Paksas naujienų tinklalapiui LRT.lt teigia neatmetantis galimybės kandidatuoti kitąmet vyksiančiuose rinkimuose į Europos Parlamentą (EP).

Europarlamentaras Rolandas Paksas naujienų tinklalapiui LRT.lt teigia neatmetantis galimybės kandidatuoti kitąmet vyksiančiuose rinkimuose į Europos Parlamentą (EP).

„Turėčiau kandidatuoti. Esu matęs visokios gyvenimo patirties, visko gyvenime gali būti, bet turėčiau dalyvauti rinkimuose į EP“, – tinklalapiui LRT.lt atsakė R. Paksas. 

Pasak europarlamentaro, viskas priklausys nuo to, ar Seimas atvers jam kelią kandidatuoti į prezidentus.

Seimas antradienį per pirmąjį priėmimą pritarė Konstitucijos pataisai, kad „už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą ar priesaikos sulaužymą apkaltos proceso tvarka iš užimamų pareigų pašalintas arba Seimo nario mandato netekęs asmuo gali būti renkamas ar skiriamas į pareigas, kurias pradėti eiti galima tik davus Konstitucijoje numatytą priesaiką, kai išnyksta konstituciniame įstatyme nustatyti apribojimai“.

Tam, kad pataisa būtų priimta, po trijų mėnesių turės būti rengiamas dar vienas balsavimas. Tačiau pats R. Paksas tokią galimybę vertina skeptiškai.

„Niekuomet neslėpiau, kad sieksiu dalyvauti prezidento rinkimuose. Jei Seimas vis tik suskubtų, kas nėra labai tikėtina, nes Strasbūro žmogaus teisių sprendimas valstybėje narėje turi būti įgyvendintas per pusę metų, o dabar praėjo 2,5 metų ir jis dar neįgyvendintas, aš dalyvausiu kitąmet. Jei nesuskubs, žiūrėsiu į 2019 metus“, – tvirtino politikas.

Panašių minčių turi ir kitas europarlamentaras Z. Balčytis, kuris planuoja dalyvauti ir prezidento, ir EP rinkimuose.  LRT.lt jau rašė, kas norėtų toliau dirbti EP, o kas turi minčių darbuotis Lietuvoje.

Prezidento rinkimai vyks kitų metų gegužės 11 dieną. Jei reikės antrojo turo, jis vyks gegužės 25-ąją – tą pačią dieną kaip ir į Europos Parlamentą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.