Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Latvijos ministras: Baltijos šalių gyventojai ima atskirti Rusijos informacinį karą

BNS2015.09.08 13:45

Baltijos šalių gyventojai pradeda geriau suvokti Rusijos informacines atakas, kuriomis siekiama sutrukdyti visuomenės integraciją, sako Latvijos gynybos ministras Artis Pabrikas.

Baltijos šalių gyventojai pradeda geriau suvokti Rusijos informacines atakas, kuriomis siekiama sutrukdyti visuomenės integraciją, sako Latvijos gynybos ministras Artis Pabrikas.

Interviu BNS ministras teigė sutinkantis su Lietuvos krašto apsaugos ministro Juozo Oleko pozicija, kad per rusišką televizijos kanalą parodytas šmeižtas apie Sausio 13-ąją yra „informacinio karo dalis“, bet pabrėžė, jog Baltijos šalys turi reaguoti kaip liberalios demokratijos.

„Esu linkęs sutikti su Juozu (Oleku – BNS). Bet kartu turime atsiminti, kad, skirtingai nei kai kurie jų kaimynai, Lietuva ir Latvija yra liberalios demokratinės visuomenės, ir turime rasti tinkamą atsvarą tokioms minkštosios galios apraiškoms Baltijos šalyse“, – sakė A. Pabrikas.

„Džiaugiuosi, kad mes vis daugiau žinome ir geriau šviečiame visuomenę apie informacinius karus, informacines atakas ir minkštosios galios įtaką. Latvijos, Lietuvos ir Estijos visuomenių požiūrius pamažu keičiasi“, – pridūrė Latvijos ministras.

Lietuvoje ir Latvijoje atsakingos institucijos šiuo metu vykdo tyrimą dėl šmeižikiškos laidos, spalio mėnesį parodytos per Pirmąjį Baltijos kanalą. Lietuvoje trims mėnesiams uždrausta per kanalą rodyti Rusijoje pagamintas laidas.

A. Pabriko teigimu, Baltijos šalyse kartais pastebimi bandymai stiprinti nostalgiją sovietinės okupacijos laikams ir silpninti visuomenės integraciją.

„Tokio pobūdžio laidomis bandoma paveikti žmonių politinį požiūrį ir neleisti mūsų visuomenių integracijos nacionalinių ir liberalių demokratinių Europos vertybių pagrindu“, – sakė jis.

Rusijoje sukurtoje laidoje apie Sausio 13-ąją kaltė dėl sovietų agresijos buvo verčiama Lietuvos pareigūnams.

1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų kariuomenei šturmuojant televizijos bokštą žuvo 13 Lietuvos laisvės gynėjų, tarp jų viena mergina – Loreta Asanavičiūtė, kuri pateko po tanko vikšrais ir mirė ligoninėje. Į medicinos įstaigas kreipėsi 580 nukentėjusiųjų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.