Lietuvoje

2013.10.23 10:29

Rusijoje gyvenantis V. Romanovas prašo jo Lietuvoje nesuimti

BNS2013.10.23 10:29

Didelės vertės banko turto iššvaistymu įtariamas ir Rusijoje kelis mėnesius gyvenantis verslininkas Vladimiras Romanovas prašo švelninti jam skirtą kardomąją priemonę.

Didelės vertės banko turto iššvaistymu įtariamas ir Rusijoje kelis mėnesius gyvenantis verslininkas Vladimiras Romanovas prašo švelninti jam skirtą kardomąją priemonę.

V. Romanovo prašymą pakeisti jam skirtą suėmimą švelnesne kardomąja priemone bylą tiriančiam Generalinės prokuratūros prokurorui Simonui Minkevičiui perdavė bėglio advokatas Adomas Liutvinskas. Prokuroras sutinka panaikinti suėmimą už piniginį užstatą – milijoną litų, rašo „Lietuvos rytas“.

„Bandysime derėtis“, – teigė advokatas.

Gegužės pradžioje V. Romanovas išvyko į Rusiją, o liepos 4-ąją buvo paskelbta jo tarptautinė paieška. Buvęs Ūkio banko savininkas tapo įtariamuoju baudžiamojoje byloje.

Generalinė prokuratūra šių metų vasarį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo didelės vertės turto iššvaistymo Ūkio banke.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas įvertinus Lietuvos banko pateiktą informaciją apie inspektavimo metu nustatytus 2005-2012 metais sudarytus įtartinus sandorius.

Prokuroras S. Minkevičius vasarį yra sakęs, jog įtariama, kad Ūkio banko turtą švaistė jo vadovai - jie nuomodavo turtą nepagrįstai didelėmis kainomis ir už didelius atlyginimus įdarbindavo susijusius asmenis.

Anot S. Minkevičiaus, šiame tyrime yra ir daugiau įtariamųjų. Jo tvirtinimu, dėl kitų įtariamųjų atsakomybės bus sprendžiama nepriklausomai nuo to, ar bus rastas ir sulaikytas V. Romanovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.