Lietuvoje

2013.10.22 21:04

A. Kubilius: šlovingos Lietuvos istorijos negerbiantis B. Bradauskas turi būti atstatydintas

Už tai, kad nusprendė nerodyti filmo, prasilenkė su istorine tiesa ir leptelėjo daugiau, negu reikia, Bronius Bradauskas jau nukentėjo. Taip socialdemokratė Irena Šiaulienė komentuoja opozicijos norą nuo pareigų nušalinti B. Bradauską.

Už tai, kad nusprendė nerodyti filmo, prasilenkė su istorine tiesa ir leptelėjo daugiau, negu reikia, Bronius Bradauskas jau nukentėjo. Taip socialdemokratė Irena Šiaulienė komentuoja opozicijos norą nuo pareigų nušalinti B. Bradauską.

„Partija išreiškė savo poziciją, dabar dar ir iš opozicijos sulaukė tokio teikimo“, – tikina ji.

Tačiau, Andriaus Kubiliaus nuomone, dėl nepagarbos „vienam šlovingiausių Lietuvos istorijos puslapių“ B. Bradauskas turėtų būti atstatydintas.

Seimo opozicijos lyderio A. Kubiliaus įsitikinimu, ne tik uždraustas filmas, bet ir B. Bradausko aiškinimai, kad nereikia nervinti Rusijos ir kad nepakankamai pabrėžtas Brazausko istorinis vaidmuo, rodo, jog politikas negali eiti atsakingų Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigų.

„Jei tokioje situacijoje taip nepagarbiai žiūrima į vieną šlovingiausių Lietuvos istorijos puslapių, Lietuvos nepriklausomybės gimimą ir gynimą, manau, ir patys socialdemokratai supranta, kad pono Bradausko tolesnė veikla tokio komiteto pirmininko poste būtų tikrai netikslinga“, – LRT radijo laidai „60 minučių“ pabrėžia A. Kubilius.

Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnės Irenos Šiaulienės ir frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nario Andriaus Mazuronio nuomone, eiti komiteto pirmininko pareigas B. Bradauskui kompetencijos užtenka. Todėl, pasak jo, „reikėtų žiūrėti dalykine prasme“.

Paklaustas, kokias vertybines nuostatas rodo toks B. Bradausko sprendimas, A. Mazuronis pirmiausia pasisakė ne kartą matęs minėtą filmą ir mano, kad jis „labai gražus, objektyvus filmukas, pakankamai gražiai ir objektyviai atspindintis tai, kas vyko Lietuvoje“. O B. Bradauskas, anot Seimo nario, jį suvokė ar priėmė kitaip, jo vertybės, grožio ar kažkokių kitų dalykų suvokimas skiriasi.

„Ne apie grožį kalbame, bet tai toks dalykas, kurį vertinti labai sudėtinga“, – mano „tvarkietis“.

Ar B. Bradausko nuomonei pritarė ir Ekonomikos komiteto pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, A. Kubilius sakosi nežinąs, todėl partija nesvarstė, ar reikėtų kvestionuoti ir R. Žemaitaičio poelgį.

A. Mazuronis teigia, kad, prieš priimdamas sprendimą, labai norėtų asmeniškai pabendrauti ir su Seimo kancleriu, ir su B. Bradausku, ir su R. Žemaitaičiu.

„Nežinau, kaip frakcija, aš savo politinėje karjeroje pasižymiu, kad dažnai turiu asmeninę nuomonę, kuri ne visada ir nebūtinai sutampa su frakcijos nuomone“, – tvirtina Seimo narys.

Socialdemokratams atsiribojus nuo B. Bradausko veiksmų, premjeras įžvelgė ir Seimo kanclerio Jono Mileriaus kaltę. Pats kancleris sako, kad būtų geriau negilinti diskusijos ir, kaip valstybės tarnautojas, jis nenorėtų komentuoti politikų veiksmų. Tačiau kartu pripažįsta, kad galbūt pats mažai padirbėjo, jog Seimo nariams liko neišaiškinta filmo esmė.

„Deja, gal nebuvo iki galo pirmininkaujantiems išaiškinta jo paskirtis. Galbūt (aš darau tik prielaidas) buvo manoma, kad jo tikslas kažkoks kitoks. Gal sureikšminti vieną ar kitą politiką“, – svarstė J. Milerius.

Seimo kancleris pasakoja, kad B. Bradauskui pasirodė, jog filmas toje situacijoje netinka, ir buvo užsiminta, kad reikėtų koreguoti. Kadangi to padaryti buvo neįmanoma, kancleris sako pasiūlęs filmo nerodyti, jei jis netinka, nes „vyko labai sudėtingas europinis renginys“.