Lietuvoje

2012.07.26 15:05

Į eismo įvykį patekę neblaivūs vairuotojai visais atvejais liks kalti?

ELTA2012.07.26 15:05

Siekiant mažinti neblaivių ar kitaip apsvaigusių vairuotojų skaičių šalies keliuose, siūloma griežtinti įstatymo nuostatas, kai sukelto eismo įvykio dalyviai yra neblaivūs asmenys. 

Siekiant mažinti neblaivių ar kitaip apsvaigusių vairuotojų skaičių šalies keliuose, siūloma griežtinti įstatymo nuostatas, kai sukelto eismo įvykio dalyviai yra neblaivūs asmenys.

Tai numatančią Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Evaldas Jurkevičius.

Jis siūlo papildyti įstatymą nuostata, kad, įvykus eismo įvykiui, kurio vienas iš dalyvių yra neblaivus arba apsvaigęs nuo narkotikų, vaistų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmuo, visais atvejais laikoma, kad jis yra eismo įvykio kaltininkas.

Pasak parlamentaro, įstatymo projekto rengimą paskatino šių metų balandžio 24 d. Briuselyje vykusi konferencija, kurios metu akcentuota, jog visos Europos Sąjungos šalys nedelsiant turi imtis veiksmų, kad būtų sumažintas neblaivių vairuotojų sukeltų eismo įvykių skaičius keliuose.

Europos Komisijos duomenimis, 25 proc. visų žuvusiųjų keliuose mirties priežastis buvo tiesiogiai susijusi su vairavimu išgėrus.

Policijos departamento duomenimis, pernai iš 3358 šalyje užfiksuotų eismo įvykių 505 sukėlė būtent neblaivūs vairuotojai – kitaip tariant, dėl kas septinto sukelto eismo įvykio buvo kaltas neblaivus asmuo. Dėl jų kaltės žuvo 67, o sužeisti 785 žmonės.

Šiuo metu įvykus eismo įvykiui, kurio vienas dalyvių yra neblaivus ar apsvaigęs asmuo, jeigu jis nėra šio eismo įvykio kaltininkas, jo kaltė nėra preziumuojama, o jis yra baudžiamas tik už vairavimą išgėrus ar apsvaigus. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.