Naujienų srautas

Lietuvoje2013.10.21 19:08

A. Butkevičius apie egzamino lengvatų panaikinimą: Lietuvos įstatymai galioja visiems

BNS 2013.10.21 19:08

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius linkęs vadovautis švietimo ir mokslo ministro sprendimu dėl vienodo lietuvių kalbos ir literatūros egzamino tautinių mažumų ir lietuviškų mokyklų moksleiviams.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius linkęs vadovautis švietimo ir mokslo ministro sprendimu dėl vienodo lietuvių kalbos ir literatūros egzamino tautinių mažumų ir lietuviškų mokyklų moksleiviams.

„Aš dar nesusipažinau su švietimo ir mokslo ministro pasisakymu, bet visiems Lietuvos respublikos įstatymai yra galiojantys ir švietimo ir mokslo ministras formuoja strategiją ir jeigu jo šiandien buvo padarytas toks pareiškimas, tuo ir vadovausiuosi“, – pirmadienį žurnalistams sakė A. Butkevičius.

„Darbietis“ švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pirmadienį pranešė, kad tautinių mažumų abiturientai kitąmet laikys tokį patį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą kaip ir lietuviškų mokylų auklėtiniai.

„Pasirašysiu įsakymą, kuris numato vieningą egzaminą, paliekame galioti G. Steponavičiaus (buvusio šveitimo ir mokslo ministro – BNS) ir V.Stundžio (buvusio Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto – BNS) nuostatą, kuri egzistavo iki įsakymo pakeitimo, kad per egzaminų vertinimo kriterijus bus koreguojamas neatitikimas tarp lietuviškų ir nelietuviškų mokyklų lietuvių kalbos egzamino“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė ministras.

Jo teigimu, liks vienintelis palengvinimas tautinių mažumų mokyklų abiturientams – jie galės padaryti daugiau klaidų nei lietuviškų mokyklų auklėtiniai. D. Pavalkio teigimu, šis palengvinimas numatytas iki 2019 metų.

Įsakymą dėl lietuvių kalbos ir literatūros egzamino jis turi pasirašyti iki lapkričio 15 dienos.

Šiemet pirmą kartą lietuviškų ir tautinių mažumų mokyklų abiturientai laikė bendrą egzaminą, nors pastariesiems jis buvo palengvintas švietimo ir mokslo ministro D.Pavalkio įsakymu. Ministro įsakymu tautinių mažumų mokyklų abiturientams privalomas žodžių skaičius lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino rašinyje sumažintas nuo 500 iki 400, o visiems abiturientams padidintas pasirenkamų autorių skaičius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi