Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Rusijos opozicijos aktyvistas ir V. Putino kritikas prašo prieglobsčio Lietuvoje

BNS2015.09.08 13:45

Dėl politinio persekiojimo tėvynėje Rusijos opozicijos aktyvistas Vsevolodas Černozubas paprašė prieglobsčio Lietuvoje, pranešė opozicinė Gruodžio 5-osios partija (Partija V dekabria), kuriai V. Černozubas priklauso.

Dėl politinio persekiojimo tėvynėje Rusijos opozicijos aktyvistas Vsevolodas Černozubas paprašė prieglobsčio Lietuvoje, pranešė opozicinė Gruodžio 5-osios partija (Partija V dekabria), kuriai V. Černozubas priklauso.

Pirmadienį Lietuvos valdžios institucijos esą priėmė šio Rusijos piliečio prašymą dėl prieglobsčio suteikimo ir išdavė tai įrodančią pažymą, teigiama Gruodžio 5-osios partijos interneto svetainėje.

27 metų V. Černozubas yra šios partijos federalinės koordinacinės tarybos narys.

Lietuvos migracijos departamente BNS paaiškino, kad informacijos apie konkrečius asmenis neteikiama, tačiau nurodė, kad prieglobsčio prašantis asmuo turi būti Lietuvoje. Per 48 valandas nuo jo prašymo pateikimo jam pranešama, ar prašymas bus nagrinėjamas.

Iš Rusijos minėtas opozicijos aktyvistas išvyko šių metų pavasarį, baimindamasis dėl persekiojimo vadinamojoje Bolotnoje byloje. Kurį laiką jis gyveno Kijeve.

Partijos pranešime teigiama, kad V. Černozubas politikoje dalyvauja nuo 2005 metų, ne kartą rengė įvairias protesto akcijas, buvo vienas iš mitingo 2011 metų gruodžio 5 dienos organizatorių. Jis buvo pusšimtį kartų sulaikytas Rusijos teisėsaugos pareigūnų, dukart baustas administraciniu areštu.

Anksčiau skelbta, kad bijodami persekiojomo dėl dalyvavimo mitinge pernai gegužės 6 dieną Bolotnoje aikštėje Rusiją paliko keletas opozicijos aktyvistų.

Pernai gegužę opozicija Rusijos sostinėje, prezidento Vladimiro Putino inauguracijos išvakarėse surengė mitingą, į kurį susirinko apie 20 tūkst. žmonių. Mitingas baigėsi susirėmimu su Rusijos ypatingosios paskirties policijos būriu (OMON). Šios protesto akcijos rengėjai ir dalyviai buvo teisiami dėl riaušių sukėlimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.