Lietuvoje

2013.10.21 13:01

D. Pavalkis apie pasitraukimą su Seimo pirmininke nekalbėjo

ELTA 2013.10.21 13:01

Pirmadienį su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene susitikęs Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis sako, kad buvo kalbama apie darbus, bet jo atsistatydinimo klausimas nebuvo keliamas.

Pirmadienį su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene susitikęs Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis sako, kad buvo kalbama apie darbus, bet jo atsistatydinimo klausimas nebuvo keliamas.

Paklaustas, ar liks poste, ministras atsakė: „Šis klausimas nebuvo keliamas. Aš esu pakankamai ramus žmogus, kaip jūs pastebėjote, apie tai mes nešnekėjome“,– pakartojo ministras.

„Mes aptarėme daug švietimo problemų. Kaip Švietimo ir mokslo ministerija, turime, kuo pasigirti. Pagaliau sustabdytas mokyklų finansavimo mažinimas. Tai leis išsaugoti pakankamai daug mažų mokyklų kaimo vietovėse. Galime pasigirti tuo, kad yra sustruktūrizuota gimnazijų tvarka, o tai leidžia formuoti po vieną gimnazinę klasę mokyklose. Bus išsaugotos mažesnių miestelių gimnazijos, tai padarys mokslą prieinamesnį. Taip pat buvo aptarta daug restruktūrizacijos problemų, nes tiek švietimo visuomenė, tiek partijos kelia šalia ministerijos ar prie ministerijos esančių įstaigų veiklos teisingumo, gerumo, efektyvumo klausimus“,– žurnalistams sakė D. Pavalkis.

Pasak jo, su parlamento vadove buvo kalbama apie darbus: „Mes šnekėjome apie vykdomus ir suplanuotus darbus. Pateikėme informaciją, kaip Švietimo ir mokslo ministerija atitinka Vyriausybės programos nuostatas, kas yra padaryta jas įgyvendinant, kas yra padaryta įgyvendinant Darbo partijos programines nuostatas. Palikome šią medžiagą, Pirmininkė ir jos aparatas viską išanalizuos, po to galėsime padaryti kokias nors išvadas“,– sakė D. Pavalkis.

Ministro teigimu, Seimo pirmininkė L. Graužinienė pasiūlė laikytis įstatymų. „Tai yra gerai, nes kartais būna neaišku, kaip bendrauti, pavyzdžiui, su Europos socialinio fondo agentūra. Atsiranda įvairių insinuacijų ir skirtingų traktavimų. Nuoseklus bendravimas su atitinkamu valdžios lygiu yra labai svarbus ir aš manau, kad tos pastabos, turint omenyje jos (Loretos Graužinienės – ELTA), kaip Audito komiteto pirmininkės, ilgametę patirtį, tikrai yra svarbios tokiems jauniems ministrams kaip aš“,– sakė D. Pavalkis.