Lietuvoje

2013.10.21 12:25

Socdemai atsiribojo nuo B. Bradausko veiksmų

LRT.lt2013.10.21 12:25

Socialdemokratų partija (LSDP) atsiribojo nuo savo nario Broniaus Bradausko veiksmų, kai šis neleido rodyti filmo, kuriame pasakojama apie Lietuvos kelią į nepriklausomybę.

Socialdemokratų partija (LSDP) atsiribojo nuo savo nario Broniaus Bradausko veiksmų, kai šis neleido rodyti filmo, kuriame pasakojama apie Lietuvos kelią į nepriklausomybę.

„Atskirų filmų ar publikacijų scenarijai negali paklusti kieno nors cenzūrai. Demokratija stipri tuo, kad pateikia demokratinį atsaką į vienokias ar kitokias provokacijas. Šiame kontekste socialdemokrato B. Bradausko pozicija neatspindi LSDP politinių nuostatų“, – rašoma pirmadienį išplatintame LSDP pranešime.

ES ekonomikos ir finansų konferencijoje, kurioje dalyvavo apie porą šimtų svečių iš visos Europos, Seimo kanceliarija norėjo parodyti trumpą dokumentinį filmą apie istorinę Seimo salę, nepriklausomybės atkūrimą 1990 metais ir 1991-ųjų sausio 13-ąją.

Tačiau Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas B. Bradauskas neleido rodyti šio filmo, kadangi jame, pasak jo, buvo nepaminėtas tuometinės Lietuvos komunistų partijos pirmasis sekretorius Algirdas Mykolas Brazauskas ir jo indėlis į nepriklausomybę. Taip pat B. Bradauskas teigia norėjęs išimti iš filmo vaizdus iš Sausio 13-osios įvykių, kadangi dėl jų renginyje dalyvavęs Rusijos ambasadorius „būtų nejaukiai jautęsis“.

LSDP pranešime teigiama, kad nepriklausomybę „iškovojo visa tauta ir ji negali būti sutapatinama su vieno ar dviejų žmonių nuopelnais“.

Taip pat partija pareiškė esanti prieš istorijos naudojimą politinėse kovose. „Nesvarbu, ar tai daro kaimyninių šalių, tarp jų – Rusijos suinteresuotos grupės, ar Lietuvos atskiri suinteresuoti sluoksniai, – rašoma pranešime. – LSDP aktyviai palaikys pastangas objektyviai pristatyti visą Lietuvos naujausios istorijos įvykių chronologiją, paremtą faktais, dokumentais ir įvykių dalyvių liudijimais. LSDP prisidės prie tokios informacijos skleidimo tiek ES, tiek ir kitose šalyse“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.