Lietuvoje

2013.10.20 12:58

Teismai neatvėrė kelio E. Raistenskiui į VRM kanclerio postą

BNS2013.10.20 12:58

Nei Vilniaus apygardos administracinis, nei Lietuvos vyriausiasis administracinis teismai neatvėrė vidaus reikalų ministro patarėjui Ervinui Raistenskiui kelio į Vidaus reikalų ministerijos (VRM) kanclerio postą.

Nei Vilniaus apygardos administracinis, nei Lietuvos vyriausiasis administracinis teismai neatvėrė vidaus reikalų ministro patarėjui Ervinui Raistenskiui kelio į Vidaus reikalų ministerijos (VRM) kanclerio postą.

Abu teismai atmetė E. Raistenskio prašymą sustabdyti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo galiojimą, kol bus išnagrinėtas jo skundas dėl šio sprendimo panaikinimo.

E. Raistenskis šių metų birželio 28 dieną laimėjo konkursą į Vidaus reikalų ministerijos kanclerio pareigas, o teismui skundžiamas VTEK sprendimas jam draudžia vienerius metus būti skiriamam į aukštesnes pareigas.

Pasak pareiškėjo, jeigu nebūtų sustabdytas VTEK sprendimo galiojimas, o vėliau teismas jį panaikintų, nebūtų galima atkurti iki jo priėmimo buvusios padėties, tai yra jis negalėtų tapti kancleriu. Mat teisės aktai, reglamentuojantys karjeros valstybės tarnautojų priėmimą į valstybės tarnautojo pareigas, nustato atitinkamus pretendentų, laimėjusių konkursus į valstybės tarnautojo pareigas, priėmimo terminus. Kol baigsis jo skundo nagrinėjimas, šie terminai jau gali būti praėję.

Vilniaus apygardos administracinis teismas šių metų liepos 25 dieną nutarė netenkinti E.Raistenskio prašymo dėl reikalavimo užtikrinimo priemonės taikymo. Spalio 16 dieną analogišką nutartį priėmė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

Teismai pabrėžė, kad reikalavimo užtikrinimo priemonė taikoma siekiant užtikrinti teismo sprendimo įvykdymą, o ne apsaugoti suinteresuotą asmenį nuo galimų neigiamų padarinių. Anot jų, realios grėsmės, jog nesustabdžius VTEK nutarimo galiojimo, teismo sprendimo įvykdymas pasunkėtų ar pasidarytų negalimas, nėra.

Po neskundžiamos Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutarties E. Raistenskio prašymas panaikinti VTEK sprendimą bus nagrinėjamas Vilniaus apygardos administraciniame teisme.

Liepos 10 dieną VTEK pripažino, kad vidaus reikalų ministro patarėjas E.Raistenskis nusižengė įstatymui, dalyvaudamas ministerijoje vykusiuose pasitarimuose svarstant klausimus, susijusius su jo kita darboviete – Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba. Birželį jis buvo laimėjęs VRM skelbtą konkursą ministerijos kanclerio pareigas, tačiau VTEK sprendimas jam užkirto kelią kilti karjeros laiptais.

VRM pranešė, kad kol E. Raistenskis bylinėsis su VTEK, Vidaus reikalų ministerijos kancleriu jis nebus skiriamas, tačiau nebus skelbiamas ir naujas konkursas į šias pareigas.

Laikinai kanclerio pareigas pavesta eiti ministerijos Ekonomikos ir finansų departamento direktorei Ilonai Pileckienei.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.