Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Konservatoriai reitinge smuktelėjo iš antros į ketvirtą vietą

ELTA 2015.09.08 13:45

Socialdemokratų partija, jei rinkimai vyktų šį savaitgalį, užtikrintai juose pirmautų. Už ją balsuotų 26,6 proc. balsavimo teisę turinčių Lietuvos piliečių. Tai rodo šeštadienį skelbiami „Lietuvos ryto“ užsakymu „Vilmorus“ spalio 4–14 dienomis atliktos nuomonės apklausos rezultatai.

Socialdemokratų partija, jei rinkimai vyktų šį savaitgalį, užtikrintai juose pirmautų. Už ją balsuotų 26,6 proc. balsavimo teisę turinčių Lietuvos piliečių. Tai rodo šeštadienį skelbiami „Lietuvos ryto“ užsakymu „Vilmorus“ spalio 4–14 dienomis atliktos nuomonės apklausos rezultatai.

Gerokai nuo socialdemokratų atsilikusios rikiuojasi dar dvi valdančiųjų partijos – „tvarkiečiai“ ir „darbiečiai“. Jei rinkimai vyktų šį savaitgalį, už partiją „Tvarka ir teisingumas“ balsuotų 10 proc. rinkėjų, labai panašiai balsų surinktų ir Darbo partija – 9,4 proc. Ketvirti rikiuotėje atsidūrė Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (8,5 proc.), penkti – Liberalų sąjūdis (5,4 proc.).

Opozicijoje esantys konservatoriai per mėnesį smuktelėjo labiausiai – iš antros į ketvirtą vietą.

Trijų pirmaujančių apklausoje partijų vadovai yra ir tarp populiariausių šalies veikėjų. Šio reitingo viršūnėje – Prezidentė Dalia Grybauskaitė. 21,4 proc. žmonių mano, kad ji geriausiai atstovauja jų interesams. 16,3 proc. atsakė, kad tai geriausiai daro LSDP vadovas Premjeras Algirdas Butkevičius, 4,1 proc. – kad Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas, o 3,6 proc. – kad „Tvarkos ir teisingumo“ vadovas Rolandas Paksas. Valdančiųjų Darbo bei „Tvarkos ir teisingumo“ partijų vadovų V. Uspaskicho ir R. Pakso populiarumas per mėnesį smuktelėjo – atitinkamai 1 proc. ir 0,4 proc.

Palankiausiai vertinamų veikėjų sąrašo viršūnėje spalį – Premjeras ir Prezidentė. Premjerą A. Butkevičių palankiai vertina 58,9 proc., o Prezidentę D. Grybauskaitę – 64,1 proc. respondentų. Nepalankiausiai gyventojai vertino Lietuvos lenkų rinkimu akcijos pirmininką Valdemarą Tomaševskį – nepalankiai jo atžvilgiu nusistačiusių žmonių spalį buvo 54,2 proc. Padaugėjo žmonių, nepalankiai vertinančių vidaus reikalų ministrą „tvarkietį“ Dailį Barakauską. Pasak „Lietuvos ryto“, neabejotina, kad tai susiję su tragedija prie Panevėžio, kai nusikaltėliai išprievartavo ir sudegino merginą, taip ir neprisišaukusią pagalbos.

„Vilmorus“ atliktoje apklausoje nefigūruoja Darbo partijos laikinoji vadovė, naujoji Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė. Anot „Lietuvos ryto“, tai atsitiko dėl to, kad ši politikė aukšta pareigūne tapo spalio 3–iąją, kai apklausos klausimynas jau buvo parengtas.

Tarp labiausiai patikimų institucijų užtikrintai įsitvirtinę ugniagesiai gelbėtojai, kariuomenė, bažnyčia ir Prezidento institucija. Tarp tų, kuriomis gyventojai labiausiai nepasitiki, – partijos, Seimas ir teismai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi