Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Piketavo „Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklų“ darbuotojai (papildyta)

Penktadienio rytą prie Vilniaus savivaldybės piketuos „Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklų“ darbuotojai.

Penktadienio rytą prie Vilniaus savivaldybės piketavo „Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklų“ darbuotojai.

Piketas buvo surengtas dėl to, kad savivaldybės įmonės darbuotojams neišmokami atlyginimai – iki šiol nesumokėta už atostogas, algos vėluoja 2 mėnesius, esą bendrovėje sklando gandai, kad ją ruošiamasi privatizuoti, tačiau ši informacija nei patvirtinama, nei paneigia. Šiuo metu bendrovės darbuotojai dirba nevisą darbo savaitę – keturias dienas. Pasak darbuotojų, dabartinė situacija bendrovėje pažeidžia Darbo kodeksą.

Darbuotojų interesus ginančios profesinės sąjungos pažymi, kad darbo užmokestis už kasmetines atostogas turi būti mokamas ne vėliau kaip prieš tris kalendorines dienas iki kasmetinių atostogų pradžios, be to, kai dėl darbdavio kaltės pavėluotai išmokamas darbo užmokestis ar kitos su darbo santykiais susijusios išmokos, kartu su jais darbuotojui turi būti išmokami delspinigiai.

Šioje bendrovėje veikiančios profesinės sąjungos „Solidarumas“ nariai ir juos palaikanti Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ bei Vilniaus profesinės sąjunga „Solidarumas“, reikalauja tinkamai ir laiku organizuoti darbuotojų informavimo ir konsultavimo procedūras.

Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktorius Virginijus Pauža apgailestauja dėl susidariusios situacijos.

„Savivaldybė„"Gatvių apšvietimo tinklams“ skolinga apie 9,3 mln. litų. Tikrai atsiprašome už susidariusią situaciją, darome viską, kas įmanoma, kad įsiskolinimas būtų padengtas – iki šiol už šios įmonės teikiamas paslaugas jau esame pervedę 12,4 milijono litų. Vis dėlto, kadangi yra pasibaigę biudžete numatyti pinigai šioms reikmėms, bent kol kas papildomų lėšų tam neturime“, – naujienų agentūrai ELTA atsiųstame komentare aiškina V. Pauža.

Pasak Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus, Vilniaus miesto savivaldybės finansinė situacija yra tikrai sudėtinga – skola pasiekusi per 1,1 mlrd. litų ribą.

„Miestas patyrė 18 mln. litų nuostolių dėl pasikeitusio Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo. Vilniuje liekanti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalis 2013 m. tesiekia 42 proc., tuo pat metu, kai kitiems Lietuvos miestams ten surenkama GPM dalis yra kur kas didesnė – Kaune ir Klaipėdoje siekia 85 proc.“, – dėstė V. Pauža.

Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, iš viso sostinėje yra apie 42 tūkstančius šviestuvų. Infrastruktūra nusidėvėjusi net 86 proc., likęs tarnavimo laikotarpis – iki 3 metų.

Vilniaus miesto savivaldybės konkurse „Vilniaus miesto gatvių apšvietimo tinklų renovacija ir eksploatavimas“ pasiūlymus pateikė penkios tarptautinės kompanijos.

Įvertinus kvalifikaciją, toliau dalyvauti konkurenciniame dialoge pakviesti trys kandidatai, kurių pagrindiniai partneriai yra „SA Citelum“ (Prancūzija), „STRABAG AG“ (Austrija) ir „Gemmo S.p.A.“ (Italija). Kompanijos yra patyrusios gatvių apšvietimo operatorės Europoje ir pasaulyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi