Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Prezidentė: jeigu kandidatuosiu, tai kaip nepriklausoma kandidatė

ELTA 2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pažymėjo, kad jeigu kandidatuos Prezidento rinkimuose antrai kadencijai, bus nepriklausoma kandidatė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pažymėjo, kad jeigu kandidatuos Prezidento rinkimuose antrai kadencijai, bus nepriklausoma kandidatė.

„Aš jokių dalykinių susitikimų nekomentuoju. O jeigu apsispręsiu eiti į rinkimus, kaip ir pirmuose rinkimuose dalyvavau kaip nepriklausoma kandidatė, taip ir dabar, man jokios paramos nereikės, aš būsiu nepriklausoma kandidatė“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė D. Grybauskaitė.

Tokią poziciją šalies vadovė išsakė po Premjero pareiškimų apie nuogirdas apie partijos Tvarka ir teisingumas siūlytą paramą mainais už spaudimą teismams, kad jie priimtų teigiamą sprendimą Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje.

Esą Prezidentės susitikimas su R. Paksu įvyko prieš kelias savaites.

„Pastarosiomis savaitėmis su niekuo nebuvau susitikusi, išskyrus Premjerą kiekvieną pirmadienį, aštuntą ryto. Su ponu Paksu paskutinį kartą esu susitikusi, jeigu gerai atsimenu, kovo aštuntą dieną, kai R. Paksas atėjo manęs pasveikinti“, – sakė D. Grybauskaitė.

Apie tai, apie ką buvo kalbėta su R. Paksu, Prezidentė nekomentavo: „Aš jokių dalykinių susitikimų nekomentuoju", – sakė D. Grybauskaitė.

Kaip ELTA jau skelbė, Premjeras Algirdas Butkevičius LRT laidoje „Dėmesio centre“ tvirtino girdėjęs apie partijos Tvarka ir teisingumas lyderio R. Pakso pasiūlymą kartu su Darbo partija ateinančiuose Prezidento rinkimuose paremti dabartinę šalies vadovę D. Grybauskaitę, jei tik ši paveiktų teismus ir Darbo partijos vadovai vadinamojoje juodosios buhalterijos byloje būtų išteisinti.

„Aš irgi esu girdėjęs tokią informaciją“, – pripažino Vyriausybės vadovas. – Žinote, nesuprantu tokių dalykų. Tai neįmanoma. Prezidentas gali būti galingas, bet kad paskambintų kokio nors teismo pirmininkui ir kažką lieptų... Prezidentai keičiasi, teisėjai keičiasi, mes visi šiose pareigose laikinai, neįsivaizduoju, kaip gali kilti tokia mintis vykdyti prekybą. Čia sandoriai kažkokie?“, – stebėjosi A. Butkevičius.

Partijos Tvarka ir teisingumas lyderis R. Paksas, neigdamas gandus, sakė ne tik kad savaites, bet mėnesius nekalbėjęs su Prezidente.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi