Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

D. Pavalkis: jei reiks – trauksiuosi

ELTA 2015.09.08 13:45

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis sako su jį delegavusios Darbo partijos vadovais sutaręs, kad jei bus priimtas politinis sprendimas dėl jo pasitraukimo iš posto, jis jį vykdysiąs.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis sako su jį delegavusios Darbo partijos vadovais sutaręs, kad jei bus priimtas politinis sprendimas dėl jo pasitraukimo iš posto, jis jį vykdysiąs.

Kita vertus, partiečių reiškiamą kritiką ministras vadina politikavimu ir sako iš politikos norįs „išsinešti gerą vardą“.

„Tai buvo viena iš sąlygų. Aš juk samdytas, jei paprastai sakant. Tad, jei bus toks reikalas – aš trauksiuosi. Toks susitarimas yra. Aš nematau, kad čia kažkas tokio stebuklingo. Tiek, kad dabar pirmininkaujant ES, manau, darau tai, ką reikia, kad Lietuvos vardas normaliai skambėtų, bet po pirmininkavimo – nematau bėdų“, – BNS ketvirtadienį sakė D.Pavalkis, paklaustas, ar trauktųsi iš posto partijos vadovų paragintas.

Komentuodamas valdančiosios Darbo partijos vadovų išsakomas abejones dėl jo atliekamų pareigų, D.Pavalkis pripažįsta, kad ne viskas padaryta, tačiau kartu teigia įžvelgiąs ir politikavimą.

„Aš manau, kad šiuo atveju yra ir politinių, ir darbinių dalykų. Kai aš atėjau, buvau pakankamai naujas žmogus, dabar jau apsitryniau, susižinojau, kaip ir kas. ES pirmininkavimas atima tikrai daug sveikatos ir laiko, nes Švietimo ir mokslo ministerija turi bene daugiausia prezidentavimo renginių, ir gali būti, kad ne viską spėjame padaryti ir ne viską padarome, bet tai to ir reikėjo tikėtis“, – telefonu iš Briuselio sakė D.Pavalkis.

Ministras teigia, kad jam tokia situacija nelabai patinka, nes vienas iš dalykų, kurį norėtų išsinešti iš politikos – pakankamai geras vardas: „Bet iš kitos pusės, kaip sakiau, aš pripažįstu, kad mes nesame padarę visų darbų, kuriuos galėjome padaryti, kad tas nejuda taip greitai, kaip mes norime, kad pakeitimai, Vyriausybės programos įgyvendinimas taip greitai nevyksta. Švietimas – tokia sistema, kuri juda iš lėto.“

Ministro postas, anot D.Pavalkio, nėra jo svajonių pareigos: „Aš jau pakankamai visko daug pasaulyje matęs bei turiu, ką veikti ir tai nėra absoliučiai svajonių darbo vieta."

Jis teigė kol kas nesulaukęs konkrečių priekaištų iš Seimo pirmininkės, laikinosios Darbo partijos vadovės Loretos Graužinienės, tačiau sakė apie tai ketinąs kalbėtis su ja susitikime pirmadienį.

D.Pavalkis užsiminė numanantis, kas konkrečiai gali kliūti jo darbe.

„Pavyzdžiui, šiais metais mes likome prie mokinio krepšelio metodikos, ją adaptavome, kad išsaugotume mažas mokyklas, nedideles gimnazijas kaimuose. Bet Vyriausybės ir partijos programoje yra suformuluota, kad palengva atsisakysime, bet mes negalime to padaryti. Dėl mokyklų direktorių patikros prieš einant į konkursą, reikia tą sistemą keisti, bet mes nerandam sutarimo, tarpusavy ginčijamės. Mano daktariška prigimtis man sako, kad pirma padaryk tyrimus, paskui pjauk. Kol nesu įtikintas, kad yra taip, aš nedarau“, – kalbėjo D.Pavalkis.

Seimo pirmininkė L.Graužinienė trečiadienį pripažino, jog daugiausiai abejonių jai kyla dėl Darbo partijos deleguotų socialinių reikalų ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės bei švietimo ir mokslo ministro D.Pavalkio darbų.

Trečiadienį žurnalistams Seimo pirmininkė patvirtino jau gavusi dalį medžiagos apie ministrų veiklą. Ji tvirtino, jog ministrų likimo postuose klausimas dar nesvarstomas, nes bus siekiama jiems padėti tvarkantis su problemomis sektoriuje. Tačiau klausiama, ar ministrai gali būti ramūs dėl savo postų iki pirmininkavimo ES Tarybai pabaigos, trumpai atsakė: „taip nesakyčiau.“

Trys Darbo partijos ministrai laikinajai partijos vadovei iki trečiadienio turėjo pateikti ataskaitas, ką yra nuveikę.

Praėjusią savaitę pranešta, kad Darbo partija svarsto galimybę keisti jos deleguotus ministrus. Pastarajame partijos tarybos posėdyje ministrai kritikuoti dėl prasto Vyriausybės programos vykdymo. „Darbiečiai“ tvirtina norintys, kad jų deleguoti ministrai aktyviau inicijuotų ir teiktų su Vyriausybės programos įgyvendinimu susijusius sprendimus.

Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius savo ruožtu teigė „darbiečių“ ministrams priekaištų neturįs.

Pagal valdančiųjų partijų susitarimą, Darbo partija į Vyriausybę yra delegavusi keturis ministrus: A.Pabedinskienę į socialinės apsaugos ir darbo ministres, V.Jukną į žemės ūkio ministrus, D. Pavalkį į švietimo ir mokslo ministrus bei Š. Birutį į kultūros ministrus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi